Apple, Sosyal Harita Uygulaması Spotsetter’ı Satın Aldı

Apple, Sosyal Harita Uygulaması Spotsetter’ı Satın Aldı

Apple, mevcut harita servisi olan Apple Maps’in gelişimi için sosyal harita uygulaması Spotsetter’ı satın aldı.

Google Maps karşısında daha etkin rol almak için çalışmalar sürdüren Apple, mekanlar için sosyal arama motoru hizmeti veren Spotsetter’ı satın aldı. Google Maps için çalışan iki eski Google mühendisi Staphen Tse ve Johnny Lee tarafından kurulan Spotsetter; OpenTable, TripAdvisor, Yelp, Zagat ve Serious Eats gibi platformlardan aldığı içerikleri bir araya getirip kullanıcıların yorumları ile beraber sunuyor.

Spotsetter uygulaması 40 milyondan fazla mekanı içinde barındırıyor. Yaklaşık 5 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama, mekanların harita üzerinde çok kolay bir şekilde bulunmasını sağlarken kişiye özel deneyim imkanı sağlıyor.

spotsetter apple

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da uygulamanın Google Play ve App Store mağazalarından kaldırılmış olması Spotsetter’ın Apple tarafından satın alındığını doğrulayan bir adım olarak değerlendiriliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TÜSİAD: Türkiye E-ticarette Potansiyelinin Gerisinde Vestel’in Dijital Ajansı Project House Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.