Apple Para Kazanma Amacı Güden Uygulamaları Yasaklıyor!

Apple Para Kazanma Amacı Güden Uygulamaları Yasaklıyor!

Apple politikalarında yapacağı değişiklikler ile mevcut uygulamadan para kazanmak ya da uygulamanın kullanıcı sayısını büyütmek için kullanılan araçları engelliyor.

Geçtiğimiz hafta yeni mobil işletim sistemi iOS 8’i kullanıcılara sunan Apple, uygulamalarda da yeni düzenlemelere gidiyor. Apple’ın yeni düzenlemelerine göre geliştiricilerin kendi uygulamalarında para kazanmakya da büyümek amacıyla kullandığı araçlar engellenecek.

Ayrıca App Store’da bulunan kullanıcılara reklam izletip para kazanmak amacıyla ödül veren oyunlar da kaldırılacak. Yasakların arasında kullanıcılara oyun oynarken başka uygulamaların reklamlarının gösterilmesi de yer alıyor.

Apple’ın bu politikası hayata geçirildiğinde halihazırda kullanılan birçok uygulama etkilenecek. Bunlar arasında dünya çağında en çok oynanan uygulamalarından Candy Crush Saga da bulunuyor.

Apple iOS 8 ile birlikte uygulamaların kolaylıkla bulunması için arama özelliklerinin geliştirildiğini de duyurmuştu. Dolayısıyla bu politika değişikliğinin sebebinin de iOS arama özelliklerinin kullanılmasına teşvik olduğu tahmin ediliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TİB'den Google+'ı Engelleme Kararı BTK Raporu: Türkiye’deki Mobil Abone Sayısı 70 Milyonu Geçti →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.