Apple Müzik Türkiye’de Kullanıma Açıldı!

Apple Müzik Türkiye’de Kullanıma Açıldı!

Apple’ın geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunduğu online müzik dinleme servisi Apple Müzik, Türkiye’de kullanıma açıldı.

Spotify’in en büyük rakiplerinden biri olan Apple Müzik, dün akşam itibariyle Türkiye’de de kullanıma açıldı. Telif sorunları nedeniyle Türkiye’ye gelmekte geciken uygulama, kullanıcılar tarafından uzun zamandır bekleniyordu.

Apple Müzik, kullanıcılara ilk üç ay ücretsiz deneme fırsatı ile sunuldu. Bu sürenin ardından servisi kullanmaya devam etmek isteyen bireysel kullanıcılar aylık 9,99 TL; aileler ise 14,99 TL’ye diledikleri müziği dinleyebilecek.

Nasıl kullanılıyor?

Uygulama hem iOS hem de Android işletim sistemi olan cihazlar üzerinden kullanılabiliyor. iOS 8.4 güncellemesiyle iPhone’larda varsayılan müzik uygulaması olarak yer almaya başlayan Apple Müzik, kullanım açısından Spotify’a oldukça benziyor.

Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza çıkan müzik türleri ve sanatçılar arasından en beğendiklerinizi seçiyorsunuz. Uygulamanın “For You” bölümünde size özel önerileri inceleyerek yeni müzikler keşfedebiliyor ve çalma listeleri oluşturarak bunları “My Music” bölümünde görüntüleyebiliyorsunuz.

Apple Müzik Türkiye

Apple Müzik’te şuan Sezen Aksu, Sıla, Ceza, Halil Sezai, Ayşe Hatun Önal, Cem Adrian, Halil Sezai, Orhan Gencebay, Hüsnü Şenlendirici, Mehmet Erdem ve Hande Yener’in de aralarında bulunduğu sınırlı sayıda yerli sanatçı bulunuyor. Uygulamada Türkiye’ye özel birçok listenin yanı sıra halk ve sanat müziği gibi müzik türleri de yer alıyor.

Servisin kullanıcıları ayrıca Beats 1 canlı radyo yayını da dinleyebiliyor. Beats 1’da gerçek DJ’ler tarafından hazırlanan parçalar çalınıyor ve kullanıcıların burada beğendikleri müziklere göre yeni şarkılar öneriliyor. Pharrell Williams, Drake, St Vincent, Haim, Elton John, Rihanna, Steven Tyler ve Josh Homme gibi birçok önemli isim de Beats 1’ın konukları arasında yer alıyor.

Arşivinde 30 milyondan fazla parça bulunan Apple Müzik’in şuan 10 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Hizmetin Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekip çekmeyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Webtekno’nun SEO Ajansı Webtures Oldu Badbaz Dijital İletişim Kurumsal Kimliğini Yeniledi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.