Apple, Metaio’yu Satın Alarak Artırılmış Gerçeklik Alanına Adım Attı

Apple, Metaio’yu Satın Alarak Artırılmış Gerçeklik Alanına Adım Attı

Apple, artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerine çalışan Metaio’yu satın alarak, bu alana ilk adımını attı.

Dünyanın en değerli şirketi konumuna yükselen Apple, Techcrunch’ta yayınlanan habere göre artırılmış gerçeklik alanında faaliyet gösteren Metaio’yu satın aldı. Münih merkezli girişim, son birkaç gündür ürün ve hizmet satışlarını durdurmuş ve satıldığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Apple tarafından ise konu ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Apple bir süredir sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konularında çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz günlerde verdiği iş ilanları ile sanal gerçeklik alanında çalıştığı anlaşılan marka, Cardboard benzeri iPhone ile uyumlu bir cihazın patentini almak için başvuruda bulunmuştu. Apple ayrıca geçtiğimiz günlerde “Proactive” adlı bir sanal asistanı iOS 9 ile birlikte duyuracağı ile ilgili haberlere konu olmuştu. Beklenen bir diğer yenilik de Apple’ın Haritalar’ına artırılmış gerçeklik özelliği eklemesi.

Artırılmış gerçeklik (AR) alanında dünyanın önde gelen girişimlerinden biri olan Metaio, daha önce Ferrari ve Ikea gibi şirketlere hazırladığı projelerle dikkat çekmişti. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Mebuskent Dijital İletişimi İçin Sıradışı Digital İle Anlaştı En Güzel Instagram Hesaplarından Biri: Peechaya Burroughs →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.