Apple iPad Air’i Duyurdu!

Apple iPad Air’i Duyurdu!

Teknoloji ve iletişimin devi Apple, düzenlediği etkinlikle yeni nesil ürünü iPad Air’i tanıttı. iPad Air diğer iPad’lere göre daha hafif ve yüzde 25 daha ince.

Hayranlarının uzun zamandır merakla beklediği Apple’ın beşinci nesil tablet bilgisayarı iPad Air’i kullanıcılara sundu. 7,5 mm kalınlığında, 453 gram ağırlığında ve 9.7 inç ekranı olan iPad Air; iPhone 5S’te kullanılan 64-bit A7 işlemci ve M7 hareket işlemcisine sahip. İsminden de anlaşılacağı üzere önceki modellere göre daha hızlı olacağı belirtilen bu tablet bilgisayarda Apple, yeni tanıttığı diğer ürünlerde olduğu gibi hız ve işlev konusuna oldukça önem vermiş görünüyor.

iPad Air’de bulunan çok amaçlı anten özelliği (MMO) ile daha hızlı internet bağlantısı sağlanabiliyor ve çift mikrofon özelliği ile ses daha kaliteli bir şekilde iletilebiliyor. Ortam ışığı yetersiz olmasına rağmen daha kaliteli görüntü elde edilmesi için kamerasının da geliştirildiği iPad Air’in batarya ömrü ise 10 saat olarak belirtiliyor.

 
iPad Air’in Kasım ayı itibariyle siyah, beyaz, gümüş ve uzay grisi seçenekleri ile 41 ülkede 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı duyurulurken, Apple bu atağı ile dünyadanın en hafif tablet bilgisayarı tahtını tekrar ele geçirmiş oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← LG G Flex Resmi Olarak Tanıtıldı! PayPal QR Kod İle Ödeme Devrini Açıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.