Apple, iOS 7.1 Güncellemesini Yayınladı!

Apple, iOS 7.1 Güncellemesini Yayınladı!

Apple, uzun zamandır beklenen iOS 7.0 sürümü güncellemesi iOS 7.1’i dün akşam saatlerinde duyurdu. Güncelleme, iOS 7’de yaşanan birçok adaptasyon sorununa iyileştirme imkanı sunuyor.

Apple geçtiğimiz yıl yayınladığı yeni iOS sürümü iOS 7’de çeşitli iyileştirme ve yenilikler yaparak, iOS 7.1 güncellemesini müşterilerin kullanımına sundu. Daha önce, iOS 5 ve iOS 6’dan sonra da benzer şekilde birer güncelleme yayınlanmış ve mevcut sürümler geliştirilmişti.

Güncelleme, kayda değer birçok iyileştirme içeriyor. Bunlar arasında şüphesiz en çok dikkat çeken, CarPlay uygulamasının yeni sürüme eklenmiş olması.

CarPlay, kullanıcılara daha önce tanımlanan bütün özelliklerin keyfini araçlarında da çıkarma olanağı sağlıyor. Örneğin, CarPlay’in etkinleştirildiği arabalarda, dokunmatik kumanda paneli aracılığyla mesajlarınızı alabilecek, arama yapabilecek ve Siri ile etkileşim halinde olabileceksiniz.

apple ios 71

Siri ile konuşma imkanındaki gelişim, güncellemenin kullanıcılara sağladığı bir başka yenilik. Kullanıcı yeni güncellemede, Siri’nin dinleme özelliğini durdurabiliyor. Önceki sürümde Siri, konuşmanızı tümüyle algılamaya çalışıyor ve buna göre bir yanıt veriyordu.  Şu anki yazılım, söyleyeceğiniz şeyi düşünmek için durduğunuzda, ana sayfa butonuna basarak komuta ara vermenizi sağlıyor. Ayrıca konuşmanız bittiğinde Siri bunu otomatik olarak algılayabiliyor. Bu özellik, Siri’nin yöneltilen soruları algılaması için aynı soruyu birçok kez tekrar etme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve bu şekilde büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor.

Ayrıca Apple, iOS 7.1’e  Siri komutları için Mandarin Çince’si, Avustralya ve İngiltere İngilizce’si, Japonca gibi aksan ve ses algılama seçeneklerinde iyileştirmeler eklemiş.

Ayrıca iOS 7.1’de, Takvim, FaceTime, Mail, Erişilebilirlik seçenekleri ve iTunes gibi uygulamaların arayüzlerinde çeşitli değişiklikler mevcut.

Apple’ın yeni sürümü ile ilgili merak ettiklerinizi Apple’ın resmi web sitesini ziyaret ederek öğrenebilir, güncellemeyi iTunes üzerinden direkt olarak indirebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Şehirlerin İnteraktif Selfie Haritaları Instagram İlk Büyük Reklam Anlaşmasını Omnicom İle Yaptı →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.