Anatomi Data Ekibinin Kullandığı 5 Tool

Araçlar 16 Ağu 2023
Anatomi Data Ekibinin Kullandığı 5 Tool

Hızla büyümeye ve gelişmeye devam eden Anatomi, dinamik ve uzman ekibi ile çalışmalarına hız katıyor. Peki CRO, veri analizi ve yatırım getirisi gibi birçok alanda hizmet veren Anatomi ekibi hangi tool’ları kullanıyor? İşte veri analizinde kullanılan 5 önemli tool ve işlevleri!

Tag Assistant

Tag assistant, direkt olarak web sitelerindeki Google tag’lerinin çalışıp çalışmadığını ya da herhangi aynı koddan iki tane ya da daha fazla eklenti olup olmadığını kontrol edebilmeyi sağlayan önemli bir araç. Bunun yanı sıra direkt oturum testi/kaydı alınmasını sağlayan bir özelliği ee mevcut. Bu tool temelde, web sitesine yapılan ziyaretlerde direkt sayfalar arasında sorun olup olmadığının tespit edilmesine yardımcı oluyor. 

Datalayer Checker

Web sitesinden herhangi bir kullanıcı hareketinin verisini alabilmek için web sitesinin kaynak kısmına eklenen kodlar “Datalayer” olarak adlandırılıyor. Kullanılan bu tool yardımı ile birlikte kaynak koda erişmeye gerek kalmadan Datalayer içerisinde ki verileri sizlere hızlıca formatlanmış bir şekilde sunabiliyor.

Adswerve Inspector

Bu tool, data ekibi tarafından sıkça kullanılıyor. Bunun nedeni de birden fazla kompleks özelliğinin bulunması. Bunlardan biri, dataları kontrol etmek için kullanılması. Bir diğeri de işlemlerin yapılacağı sitede Google tag’leri yoksa, yazılım ekibinin kod eklenene kadar gerekli işlemleri yapabilmesi ve siteye direkt kodu eklemesine yardımcı oluyor. Bu şekilde de işlemlere, herhangi bir aksaklık olmadan devam edilebiliyor. 

Facebook Pixel Helper

Direkt olarak “Facebook Pixel” olarak da adlandırılan  bu araç, dönüşümlerin çalışıp çalışmadığını ya da değerlerini yansıtıp yansıtmadığını kontrol etmeye yarıyor.

GTM Sonar

Bu araç ise direkt web sitesindeki tıklanma sayılarını, link tıklanma sayılarını, form doldurma sayılarının tespit edilmesine yardımcı oluyor. Bu aracın asıl kullanım amacı, web sitesindeki tıklamaları sayfayı durdurarak gerçekleştirmek. Ancak bu sayede farklı sayfa yüklenmesi gerçekleştirilmeden, gelecek olan veriyi tespit edebilmek mümkün oluyor. 

Bahsedilen bu toollar hemen hemen her sektörde kullanılabiliyor.  Anatomi ekibinin kullandığı önemli tool çeşitleri ücretli mi diye merak ediliyor. Bu sayılan tool çeşitleri ücretsiz olarak da kullanılabilir ve arama motorları üzerinden kolayca bulunabilirler.

Anatomi Çalışma Prensibi Nasıl ve Neden Tercih Ediliyor?

Anatomi, %100 veri odaklı çalışma prensibini benimsemiş bir ajans olarak karşınıza çıkıyor. Birlikte çalışmalarını yürüttüğü iş ortakları için doğru kararlar alınmasına yardımcı oluyor. Temel değerleri analiz, iyileştirme ve şeffaflık olan ekip, markaların web sitelerinin analitik süreçlerini uygulamaya koyma, izleme ve yönetmeye yardımcı olarak, uçtan uca bir hizmet veriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
Bulut Bilişim (Cloud Computing) Nedir? →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.