Analytics Meetup’ta Etkin Yeniden Pazarlamanın Sırları Konuşulacak

Analytics Meetup’ta Etkin Yeniden Pazarlamanın Sırları Konuşulacak

Analytics Akademi’nin Digital Analytics ekseninde konuları tartıştığı ve aylık olarak düzenlenen Analytics Meetup’ın bu ayki konusu ise, “Retargeting Analytics” yani “Yeniden Hedefleme”.

Google istatistiklerine göre; web sayfası ziyaretçilerinin %95’i, dijital pazarlamacıların istediği dönüşümleri gerçekleştirmeden siteden ayrılıyor. Tüketiciler gün içinde yüzlerce reklama maruz kalıyor. Maruz kalınan bu reklamlar, aslında tüketicilere her alanda alternatiflerinin bir hayli fazla olduğunu gösteriyor. Bu da tüketicileri tekrar web sayfamıza çekmenin ve istediğimiz aksiyonları aldırmanın eskisine oranla bir hayli zor olduğu anlamına geliyor. İşte tam da bu yüzden, Yeniden Hedefleme’nin (Retargeting) önemi her geçen gün artıyor.

Kullanıcıları tekrar hedeflemek, dijital pazarlama stratejilerini şekillendirirken üzerinde dikkatlice düşünülmesi gereken önemli bir konu. Özellikle son yıllarda, yeniden hedefleme yapılabilecek platformların sayısının artması ve çeşitli yeni hedefleme teknolojilerinin gelişmesi, pazarlamacıların yeniden pazarlama alanındaki bilgilerini sürekli güncel tutmasını sağlıyor.

Retargeting alanında uzman olan Türkiye’nin önde gelen dijital pazarlamacıları, 17 Haziran Cumartesi Saat 13:30-16:30 arasında gerçekleşecek meetup’ta tecrübelerini paylaşacak. Habita Coworking‘te herkese açık ve ücretsiz olan etkinlik, 100 katılımcıya açık olarak gerçekleşecek.

Analytics Meetup’ta; Criteo Sales Director Barış Çoşkungönül, Vivaki Turkey Head of Biddable Media Berkant Kuru, Pegasus Airlines Digital Analytics Optimization Leader Emre Güney konuşmacı olarak yer alacak. Panel şeklinde gerçekleşecek etkinliğin moderasyonunu ise Analytics Akademi’den Burkay Yapağcıoğlu gerçekleştirecek.

Etkinliğe şuradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sketch, -99 design studio Ortaklığında Salt Galata’ya Geliyor! Turizm Otelcilik Sektörü ve Dijital Dönüşüm →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.