Amazon’dan Tweet’le Alışveriş Uygulaması: #AmazonCart

Amazon’dan Tweet’le Alışveriş Uygulaması: #AmazonCart

Online alışveriş platformu Amazon, kullanıcıların Twitter üzerinden #AmazonCart hashtagi ile alışveriş yapabilecekleri bir uygulama hayata geçirdi.

Uygulamada kullanıcıların tweet atarak alışveriş yapabilmek için Twitter hesapları ile Amazon’daki hesaplarını birleştirmeleri gerekiyor. Ardından Twitter’da Amazon linki içeren herhangi bir Tweet’e ABD’de #AmazonCart ve İngiltere’de #AmazonBasket etiketini kullanarak cevap veriyorlar. Böylece ilgili ürün kullanıcıların alışveriş sepetine otomatik olarak ekleniyor.

Kullanıcılar böylece Amazon sitesine girmeden almak istedikleri ürünleri sepetlerinde biriktirebiliyor. Amazon’un “Şimdi ekle, sonra al” sloganı ile hayata geçirdiği uygulamada işlemi sonlandırmak isteyenler ise Amazon web sitesinde girerek ödemeyi tamamlıyor.

Tweet’le alışveriş uygulaması kullanıcıların aradıkları ya da Twitter’da bulundukları sırada denk geldikleri ürünleri kolayca satın almalarını sağlıyor. “Tweetlerinize bakmaya devam edin, ama almanız gerekenleri de unutmayın.” sözleri ile duyurulan uygulama kullanıcılar tarafından da oldukça ilgi görmüşe benziyor.

 
Amazon’un Twitter işbirliği ile hayata geçirdiği tweetle alışveriş uygulaması online alışverişi teşvik etmekle birlikte kullanıcılar için alışveriş yapmayı oldukça kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Publicis ve Omnicom Birleşmekten Vazgeçti! Aerodeon WPP Bünyesine Katıldı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.