ALOSBİ, US Brainworks’ün 8 Yıllık Tecrübesine Güvenen Markalar Arasına Girdi

Ajans Haberleri, Haberler 14 Ağu 2018
ALOSBİ, US Brainworks’ün 8 Yıllık Tecrübesine Güvenen Markalar Arasına Girdi

Üretimin ve sanayinin dünyaya açıldığı kent İzmir’in en önemli sanayi bölgesi ALOSBİ (Aliağa Organize Sanayi Bölgesi) de US Brainworks’ün 8 yıllık tecrübesine ve güçlü kadrosuna güvenen markalar arasına girdi.

Brainworks’ün odaklandığı ana problem, Türkiye’nin en büyük (~10.000.000 m2) organize sanayi bölgesi olan ALOSBİ’nin güçlü bir marka kimliğine sahip olmaması ve istediği sayıda yatırımcıyı bölgeye çekememesiydi. Bu konuda öncelikle stratejik planlama ve güçlü yönleri öne çıkaracak eşsiz bir kurumsal kimlik tasarlanması gerekiyordu.


 

 
Brainworks’ün alanında uzman ekibi, kurumsal kimliğin yanı sıra bir deneyim tasarlanması gerektiğinin bilinciyle başladığı çalışmalarda ALOSBİ’nin tüm hikayesini baştan yarattı. “Her şey damla ile başlar” sözünden ilham alan ekip, kimya ve üretim odaklı ALOSBİ’nin metaforunu damla üzerine hazırladı. Damla ve sonrasındaki üretim gücü tüm görsel kimlikte anlatıldı. Kimyasında üretim olan bir bölgenin hikayesi; damla ile başlar üreterek çoğalır üzerine konumlandırıldı.


 
ALOSBİ’nin yenilenen marka kimliğine ve dönüşüm oranını %63 artıran web sitesine buradan ve US Brainworks üzerinden göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ta!da! Outdoor’un Sosyal Medya Ajansı Red & Grey Oldu! Burgan Bank işveren markası iletişiminde “Edward Ising” dedi! →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.