Allianz Instagram Yarışması: 1 Yaz Hikayesi

Allianz Instagram Yarışması: 1 Yaz Hikayesi

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden biri olan Allianz, geçen sene Kasım ayında gerçekleşen ve büyük ilgi gören Instagram yarışmasını, yaz versiyonu ile tekrar düzenliyor.

Yaz mevsiminin özellikle de sosyal medyada gündem konusu genellikle arkadaşlarınızın paylaştıkları eğlenceli tatil fotoğraflarıdır. Bu konuyu ele alan sigorta şirketi Allianz ise düzenlediği Instagram yarışması ile tatilcileri keyifli bir uygulamaya davet ediyor. “Her fotoğrafın bir hikayesi vardır.” diyerek yola çıkan şirket takipçilerini yaz fotoğrafları ile ödül kazanmaya çağırıyor.

Pure New Media tarafından hayata geçirilen kampanya, 14 Temmuz itibariyle Instagram üzerinden başladı bile. Yarışma, #YazınTadı, #TatilBudur ve #TatildeBiz kategorilerinden oluşuyor. Kullanıcılar, çektikleri fotoğrafları Instagram üzerinden #Allianz1YazHikayesi ve başvurdukları kategorinin hashtag’ini kullanarak yarışmaya katılabiliyor. Fotoğraflar, Allianz 1 Yaz Hikayesi sitesinde toplanarak oylanıyor. İsteyenler mikrosite üzerinden de Instagram hesaplarını bağlayarak yarışmacı olabiliyor.

Yarışmanın sonunda katılımcılar 3 büyük ve 6 mansiyon ödülünden birini kazanma şansı yakalıyor.

Allianz Instagram Yarışması

Fotoğrafları Instagram fenomenleri de değerlendirecek.

Yarışmanın detaylarına gelince… Mikrosite üzerinden 22 Ağustos 2014 tarihine kadar sergilenecek fotoğrafların seçimi, halk değerlendirmesi ve jüri değerlendirmesi olmak üzere iki şekilde yapılacak. Halk değerlendirmesinde her kategoriden en çok oyu alan 2’şer kişiye mansiyon ödülü olarak Canon SX510 fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Jüri seçiminde ise mikrositeye yüklenen tüm fotoğraflar, kullanıcıların yapacağı oylamadan bağımsız olarak, Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip Instagram fenomenleri Mustafa Seven, Sezgin Yılmaz ve Devrim Ateş’in de aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek. Jürinin her kategoriden seçeceği 1’er kişi Canon G1X fotoğraf makinesinin de sahibi olacak.

Allianz 1 Yaz Hikayesi Instagram yarışmasına katılan fotoğrafları, kampanya mikrositesi üzerinden görebilir ve oylayabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Girişimciler İçin Poster Tasarım Örnekleri NIVEA Facebook Kampanyası: Yaz İkilemi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.