Albaraka Türk’ün Yeni Web Sitesi Yayında!

Projeler, Web siteleri 23 Tem 2015
Albaraka Türk’ün Yeni Web Sitesi Yayında!

 Albaraka Türk Katılım Bankası’nın güncel tasarım, kullanım ve içerik trendleri ile yenilenen web sitesi yayınlandı.

Ortadoğu’nun güçlü sermaye gruplarından birisi olan Albaraka Banking Group’un ana ortaklığı ile 1985 yılından bu yana ülkemizde aktif olarak hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Pixelplus Interactive tarafından tasarlanan yeni web sitesi yayına girdi.

Pixelplus’ın dijital pazarlama stratejisini belirlediği yeni web sitesi, en güncel tasarım, kullanım ve içerik trendleriyle dizayn edilmiş modern görünümü ile dikkat çekiyor. Tasarım ve teknoloji konusunda kapsamlı bir çalışmanın ürünü olan Albaraka Türk’ün yeni web sitesi, kullanıcı deneyimi konusunda yapılan geliştirmeler ile basit ve anlaşılır bir kullanım sunuyor.

Kapsamlı bir UX (Kullanıcı Deneyimi) sürecinden geçerek hazırlanan Albaraka Türk’ün yeni web sitesi; katılım bankacılığı hizmeti alan hedef kitlenin davranış ve deneyimlerinin araştırılması ve analiz edilmesi sonucu ortaya çıkartılırken, hedef kitlenin ihtiyaçlarına alışagelmiş bankacılık ifadeleri yerine daha samimi bir iletişim dili ile karşılık veriyor.

Albaraka Türk Yeni Web Sitesi

Albaraka Türk bu projede sadece kurumsal web sitesini yenilemekle kalmayıp, ATM arayüzleri ve İnternet Şubesi’nin tasarımlarını da yine Pixelplus imzası ile yeniledi. Böylesine kapsamlı bir projenin tüm ayaklarını büyük bir titizlik ile tamamlayan Pixelplus, etkili dijital pazarlama analizleri ve strateji süreçleri sonucu projeyi başarıyla hayata geçirmiş oldu.

Albaraka Türk’ün ürün ve hizmetlerini en etkili şekilde müşterilerine sunmayı hedefleyen, yenilikçi ve kullanışlı arayüzü ile bankacılık alanında rakiplerinden ayrışan yeni kurumsal web sitesi müşterilerinin ziyaretini bekliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnteraktif Google Uygulamasıyla Paris’te Büyülü Saatler Mavi “İndigo Turtles” Projesini Scorp İle Gençlere Ulaştırıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.