7 Ölümcül Dijital Günah

Projeler, Web siteleri 01 Tem 2014
7 Ölümcül Dijital Günah

İnternetin hayatımıza girmesiyle sanallaşan günahlarımızı sorgulamamızı sağlayan bir belgesel olan 7 Ölümcül Dijital Günah, interaktif web sitesi ile dikkat çekiyor.

Bu belgeseli anlayabilmek için öncelikle yedi ölümcül günahı bir hatırlayalım: gurur, şehvet düşkünlüğü, açgözlülük, oburluk, kıskançlık, öfke ve tembellik. Gittikçe büyüyen dijital dünya bizi kişisel, sosyal ve ahlaki açılardan da içine çekiyor. Böylece ölümcül günahlar, ölümcül dijital günahlara dönüşüyor.

Orijinal adı “7 Digital Deadly Sins” olan belgesel National Film Board of Canada (NBF), The Guardian ve dijital prodüksiyon firması Jam3 ortaklığında yedi ölümcül günaha göre dijital davranışları inceleyen bir belgesel olarak hazırlandı. Online belgeselde yazar Jon Ronson, müzisyen Bill Bailey, romancı Gary Shteyngart, komedyen Mary Walsh ve diğer anlatıcılar kendi dijital günahlarını itiraf ediyor.

7 ölümcül dijital günah web sitesi

Bu belgesel aslında her gün karşı karşıya geldiğimiz bir durumu keşfetmemizi sağlıyor. Belgesel için hazırlanan web sitesinde her bir günah için 7 farklı durum örneği yer alıyor. İsterseniz gerçek hayattan bir örnek okuyabiliyor, isterseniz de belirli durumları eleştirebiliyorsunuz.

Yaratıcı tasarımı ile dikkat çeken interaktif web sitesi dijital günahlar ile ilgili durumlar sunuyor ve sizin bu durumu bağışlayıp bağışlamayacağınızı soruyor. Bu sorulara vereceğiniz yanıtlarla, oluşturulan istatistiğe katkıda bulunabiliyorsunuz.

7 ölümcül dijital günah interaktif web sitesi

Siz de kendi dijital günahlarınızı keşfetmek ya da istatistikleri incelemek isterseniz belgeselin web sitesine bir göz atabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pegasus'tan Yaratıcı Mecra Kullanımı: We Also Transfer Teknosa’dan İnteraktif Oyun: Tekno Cup →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.