41? 29! İle Grey İstanbul Birleşti!

Ajans Haberleri, Haberler 09 Nis 2015
41? 29! İle Grey İstanbul Birleşti!

Türkiye’nin iki büyük reklam ajansı 41? 29! ile Grey İstanbul birleşme kararı aldığını açıkladı. Açıklamaya göre kurulacak yeni nesil ajansın adı ise “4129Grey” olacak.

Konvansiyonel reklam ajansı Grey EMEA, bugün yayınladığı bir açıklama ile Türkiye’nin önde gelen dijital reklam ajanslarından 41? 29! İle birleşme kararı aldıklarını duyurdu. Uzun süredir birlikte başarılı işlere imza atan iki ajansın birleşmesi sonucu oluşacak entegre ajans, çalışmalarına “4129Grey” adıyla devam edecek.

Yapılan açıklamaya göre 41? 29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, bu yeni ajansta CEO olarak görev yapacak. Ajansın Genel Müdürlüğü’nü ise yine 41? 29!’da 5 yıldır yöneticilik yapan Güray Mert üstlenecek. Yeni organizasyonda Alemşah Öztürk doğrudan Grey EMEA CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı David Patton‘a rapor verecek.

Grey İstanbul’daki CEO pozisyonundan ayrılan Alper Üner, yürütme sorumluluğu olmayan yönetim kurulu başkanı olarak ajansa hizmet verecek. Üner’in Geometry ve Hogarth’daki CEO’luk görevi yine  devam edecek.

Bu birleşme sonucu kurulan “4129Grey” ajansı 150′nin üzerinde uzmandan oluşan kadrosu ile Grey Grubu‘nun küresel dijital yetkinliklerini Türkiye’de iletişim alanında temsil edecek.

Sektör temsilcilerince dijital ve konvansiyonel ajans ayrımının sonu olarak yorumlanan bu birleşme ile taraflar, Türkiye’nin en modern ve kreatif iletişim ajansı olmayı hedeflediklerini belirtti.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Valstur’un Dijital Reklam Ajansı OnAdworks Oldu Selen Kozmetik’in Sosyal Medya Ajansı İmalathane Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.