2017 Yılında YouTube’da En Çok İzlenen 10 Reklam

2017 Yılında YouTube’da En Çok İzlenen 10 Reklam

Dünyanın en büyük video içerik platformu YouTube, 2017’de en çok izlenen 10 reklamı duyurdu.

Pek çoğunuz, açıklama kısmı atlayıp videoları izlemeyi tercih edecek. Buna rağmen, YouTube’un en çok izlenen reklamlara dair yıllık listesinde bazı öne çıkan trendlere dikkat çekmek istiyoruz. Uzun reklamlar, belirli bir olay karşısında tavır alan markaların reklamları 2017’de YouTube’da daha fazla izlendi. En çok izlenen reklam ise Amerika’dan değil, Hindistan’dan çıktı.

YouTube’a göre bu yılın en çok izlenen reklamları geçen yılkilere kıyasla iki kat daha uzun ve 10 reklamdan 7’si bu kategoride. Çeşitlilik, motivasyon gibi özellikler ise 2016’ya kıyasla bu reklamlarda daha fazla öne çıkıyor. Reklam kategorisi haricinde YouTube’da en çok izlenenleri “2017’de YouTube’da en çok izlenen 10 video” haberimizde bulabilirsiniz.

Organik görüntülemeler, sıralamayı etkilemiş. İnsanların kendi isteğiyle reklam izlenmesi ve bir video izlemeden önce 5 saniye boyunca karşılaştıktan sonra ücretli reklamı atlamadan izlemeye devam etmesi, yapılan sıralamada belirleyici rol oynamış.

Google’ın sahibi olduğu video içerik devi YouTube’un en çok izlenen reklamı 150 milyonun üzerinde izlenme rakamına sahip ve Cheil India tarafından Samsung için yaratıldı. Listenin devamını aşağıda görebilirsiniz.

10. Mr. Clean, “Cleaner of Your Dreams” / Leo Burnett

9. Levi’s, “Circles” / FCB West

8. Apple, “The Rock x Siri Dominate the Day” / Hungry Man (prodüksiyon şirketi)

7. Adidas, “Original Is Never Finished” / Johannes Leonardo

6. Kia, “Hero’s Journey” / David & Goliath

5. Budweiser, “Born the Hard Way” / Anomaly

4. Miss Dior, “The New Eau de Parfum”

3. Oreo, “Ping Pong Trick Shots” / Dude Perfect – YouTube Kanalı

2. Clash of Clans, “The Last Second”

1. Samsung, “We’ll Take Care Of You, Wherever You Are” / Cheil Worldwide India

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Garanti Basketbol’un Dijital Takım Arkadaşı DONE Agency! Instagram, Direkt Mesajlar İçin Ayrı Bir Uygulama Test Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.