2013’ün En İyi Ücretsiz Fontları

Araçlar, Web Araçları 30 Ara 2013
2013’ün En İyi Ücretsiz Fontları

Tasarımcıların ihtiyaç duyduğu en önemli unsurlardan biri olan yazı fontlarında bu yıl flat tasarımlara uygun, sade ve düz tarzlar daha çok kullanıldı.

2013 yılı her türlü teknolojik ve dijital aracın daha da yaygınlaştığı ve işlevinin çeşitlendiği bir yıl oldu. Dijital dünyaya katılım arttıkça insanların da birçok seçenek arasında en güzelini tercih etme imkânı doğdu. Durum böyle olunca ürün ve hizmetlerin, dolayısıyla markaların en önemli unsuru kimliği; yani kullanıcılara görünen yüzü oldu.

Dijital dünyada ya da markaların pazarlama faaliyetlerinde kullanılan tasarımları oluşturan temel ögelerden biri yazılardır. Yazıların büyüklüğü, tarzı tasarımın verdiği imajı belirleyen unsurdur. Bu nedenle tasarımcıların en çok önem verdiği konu tasarımlarına en uygun yazı fontları oldu.

2013’ün en iyi ücretsiz fontlarını tasarımcılar için derledik:

V.GER Grotesque

 

VGER-Grotesque
VGER-Grotesque-font

Fenix

 

fenix

Hapna Mono

 

hapna-mono
hapna-mono-fonts

Savu Condensed

 

savu-condensed
savu-condensed-font

Langdon

 

langdon
langdon-font

Airbag

 

airbag

Aleo

 

aleo

Tracks Type

 

tracks-type
tracks-type-font

Dense Regular

 

dense-regular
dense-regular-font

Sabado

 

sabado
sabado-font

Anson

 

anson
anson-font
anson-font-2

Norwester

 

norwester
savu-condensed

Teknolojik ve dijital araçların daha da yaygınlaştığı ve işlevinin çeşitlendiği 2013 yılında tasarımcıların tercihi sade ve modern yazı fontları oldu.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Köpekleri Konuşturan Teknoloji: No More Woof Bilyoner.com Google Glass Uygulaması →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.