Dikkat Çeken 20 Cesur Web Sitesi Tasarımı

Dikkat Çeken 20 Cesur Web Sitesi Tasarımı

Bir süredir tasarımcılar web sitesi arayüzlerinde "minimal" yaklaşımı adet haline getirdiler. Tasarımları "çarpıcı" yapmayı biraz unuttuk fakat görünen o ki cesaret geri geliyor.

"Cesur" web sitesi tasarımları, arayüzlerden renk ve font’lara kadar her şeyi kapsıyor. Herkes web sitesinin akılda kalıcı ve kolay okunabilir olmasını istiyor. İyi bir tasarımın ihtiyacı olan şey de bu değil mi zaten? çeşitli konseptlerde faaliyet gösteren ve bize haber, bilgi, ürün ve hizmet sunan sayfa topluluklarına web sitesi denir. Bu web siteleri profesyonel olarak tasarlayan, sitelere bakım ve güncelleme hizmeti veren firmalara ise web tasarım ajansı denmektedir.

Dikkat Çeken En iyi Web Sitesi Tasarımı

1) 1948 London

Nike’ın ayakkabı satışlarının iyi olması, modayı kültürle bağdaştırabilmesinden kaynaklanıyor. Her ayakkabısının arkasında bir hikaye var. Bu web sitesi Londra kültürüne adanmış.

 Web Sitesi Tasarımı


2) Blast Processor

Bu yaratıcı ajansın geçim kaynağı mobil teknoloji için uygulama yaratmak. Uzmanlıklarını göstermek için mobil araçlarda kolayca gösterilebilir web siteleri yaratıyorlar. Bu “responsive” web sitesinin, metinler “bold” olduğu zaman daha iyi göründüğü kesin.

 Bold Web Tasarımı


3) CAU

Bu restoran sadece harika menüleri ile değil, sığır yetiştirme tarzları ile de gurur duyuyor. “In-your- face” yaklaşımları ile insanların damak tatlarını okşamakla kalmıyor aynı zamanda kendilerini de tanıyorlar.

 Web Sitesi Portfolyo


4) Chris Boddy

Chris, geçmiş iş deneyimini sunarken “cesur” bir yaklaşım sergiliyor. Renkler hoş, yumuşak ve içinde ince ögeler bulundururken, dikkat çekmek için büyük başlık kullanılmış. Bu da bu sitenin tartışılmaz en önemli özelliği.

 Web Sitesi Tasarım Örnekleri


5) Corona Radiata

Web tasarımı galerilerini incelediyseniz, birçok ajansın benzer şeyler kullandığını görmüşsünüzdür. Pastel renkler, "sans serif" font’lar ve diğer ince ögeler… Corona Radiata, parlak renkler ve serif'li font kullanarak tamamen tersini yapıyor.

 Web Tasarımları


6) Diehl Group Architects

Genelde güzel web sitesi olan mimarlık ya da inşaat firmalarına pek rastlanmaz. Rutin ve düz siteler kullanırlar. Diehl Group bu tabuyu yıkmakla kalmıyor, aynı zamanda tam boyutlu imajlar, büyük başlıklar ve büyük ikonlar kullanarak bizlere güzel ve cesur bir web sitesi sunuyor.

 Bold Web Tasarım Örnekleri


7) Don’t Talk to Robots

Bu da minimal trendleri kullanmayan yaratıcı portföylerden birisi. Pastel renkler kullanılmasına rağmen, ikonlarda olduğu kadar başlıklarda da ilgi çekecek çok şey var.

 Tasarım Örnekleri


8) Everything You Need to Know About Design on the Web

Herkes, varış sayfasının (landing page) manşet kısmında görseller, alt tarafta ise detaylar olması gerektiğini söyleyecektir. Piccsy tüm önerileri bir kenara bırakarak bu varış sayfasını hazırlamış. Her şeyden önemlisi, göze hitap eden ve dikkat çeken bir renk kullanılmış.

 İlginç Web Tasarımı


9) GoodTwin

GoodTwins, kendini kullanıcılar için deneyimler yaratmaya adamış bir dijital ajans. Bu sitenin en çok beğendiğimiz kısmı ise diğerlerinden farklı ve cesur bir yaklaşım sergiliyor olması…

 İlgi Çekici Web Tasarımı


10) Manos

İlk olarak, Manos’un sitesinin bu yazımızdaki örneklerle benzerlik taşımadığını düşünebilirsiniz. Pastel ve heyecan uyandırmayan renkler kullanan sıradan bir site gibi görünüyor. Fakat dikkatli bakıldığında “bold” unsurları uyumlu bir şekilde kullanma konusunda iyiler. Büyük metin ve ikonlar göze çarpıyor.

 Bold Tasarım


11) Ryan Michael Kelly

Ryan Michael Kelly, modanın içinde yer alan yetenekli bir fotoğrafçı ve film yapımcısı. “In-your-face” tekniğini kullanması bu yüzden şaşırtıcı değil. Bu site hoş görünüyor çünkü akılda kalıcı… Bu arayüz tasarımı, sık sık gördüğümüz bir şey değil fakat çalışmalarını sunması için güzel bir yöntem.

 Web Sitesi Örneği


12) Joan Pons Moll

Portföy içeren web sitesi yaratmanın yarısı çalışmalarınızı nasıl sunduğunuzla alakalı. Bu çalışmada birçok standart arayüz var fakat her zaman sizin için özel olduğunu düşündüğünüz bir tane yaratmak istersiniz. Joan Pons Moll yeteneklerini ve çalışmalarını gösteren özgün bir arayüz tasarımı yaratmış.

 Web Sitesi Bold Örnekleri


13) John Dierks

John Dierks’in çılgınlığını yansıtma yöntemi değişik, ilginç ve belgelenmiş! Bu site gerçekten çok cesur; bold, büyük fontlar ve dalgalanan renk paleti…

 Web Sitesi Bold Örnekleri


14) Life in Greenville

Greenville'deki insanlar, şehirlerine adanmış bir web sitesi yaratmaya karar vermişler. Turistler için yapılan birçok web sitesi ağır içeriklere sahip olur fakat bu web sitesi Greenville’in en önemli bölümlerine odaklanmış. Bu sayede ağır içeriklerden kaçınılmış, “in-your-face” yöntemi kullanılmış.

 Tasarım Örneği


15) Michel Doudin

Michel Doudin de yeteneklerini göstermek için güzel bir portfolyo sunumu gerçekleştiriyor. Bu web sitesi sadece cesur olduğu için değil, farklı ve zarif menüsü ile de akılda kalıcı…

 Web Sitesi Bold Tasarımı


16) MODE

Cesur bir site yapmanın ipuçlarından birisi, "bold" unsurları ne zaman kullanacağını bilmektir. Tüm ögelerinizi bu tarzda yapmak biraz sıkıcı olabilir ve vurgusunu kaybedebilir. Fakat Mode, çok özel bir yerde kullanmaya karar vermiş; sitenin en önemli bölümü olan portföy sayfasında…

 Web Sitesi Örnekleri


17) Red Antler

Web sitelerindeki arayüzler kullanıcılara ne okuyacaklarını ve neye tıklayacaklarını anlatmak için önem sırası belirleyebilir. Red Antler iyi çalışan ve dengeli bir arayüz kullanmış. “Bold” tipografi ve renkler de bunu destekliyor.

 Web Tasarımı Örnekleri


18) Sagacify

İlk bakışta, web sitesi sıkıcı ya da çok basit görünebilir. Ne hakkında olduğunu, neler yaptıklarını ve onlarla nasıl iletişime geçeceğinizi hemen anlıyorsunuz. Fakat sitede biraz dolaştığınız zaman, daha detaylı bilgiler veren bazı gizli bölmelerle karşılaşıyorsunuz. Bu da sunumu doğrudan belirtmemek için iyi bir yöntem.

 Bold Tasarım Örnekleri


19) Stitch Fix

Stitch Fix stilinizi geliştiren zarif bir fikir. Fikir, stiliniz hakkındaki anketi doldurmak böylece giysiler size yollanabilir ya da geri yollayabilirsiniz.

 Web Sitesi Tasarımı


20) Studio Mds

Studio MDS problem çözmek için kendini adamış yaratıcı fikir üreticileri ile dolu. Bu teoriyi doğrulama konusunda web siteleri de yardımcı oluyor...

 Web Tasarımı


21) Typespiration

Typespiration tüm tasarımcıların incelemesi gereken bir web sitesi. Sadece tipoloji uygulamaları konusunda değil, HTML ve CSS ile de sizi kendisine bağlıyor. Web sitesi, rahatça gezebilmek için yeterince temiz ve “bold”.

 Bold Web Sitesi Örnekleri


22) Etch

Bu web sitesi de güzel örneklerden birisi. Kolayca gezilebilir, arayüz ve tipolojilerinde “bold” kullanmayı tercih etmiş gösterişli bir web sitesi…

Bu yazımızda en güzel tasarımlı web sitelerini ve ödüllü web sayfalarını inceledik. Çalışacağınız ajans, sizin için en uygun tasarımı süre ve emek değişkenlerini göze alarak en makul web tasarım fiyatları ile size dönüş yapacaktır.

İlgili Haberler

GoArt Metaverse Web Sitesini Istcode Dijital Ajans ile yeniledi!
Web siteleri menu icon
14 Mar 24
GoArt Metaverse Web Sitesini Istcode Dijital Ajans ile yeniledi!
Devamını Oku >
KUVEYT TÜRK YATIRIM’ın TERCİHİ; CLOCKWORK
Web siteleri menu icon
20 Şub 24
KUVEYT TÜRK YATIRIM’ın TERCİHİ; CLOCKWORK
Devamını Oku >
Mobil Uyumlu Siteler – 6 Büyük Marka Örneği
Web siteleri menu icon
24 Oca 13
Mobil Uyumlu Siteler – 6 Büyük Marka Örneği
Devamını Oku >
Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası
Web siteleri menu icon
27 Ara 12
Nissan Ev Arama Sitesi & Test Sürüşü Banner Kampanyası
Devamını Oku >
25 Mobil Uyumlu Web Sitesi Örneği
Web siteleri menu icon
18 Ara 12
25 Mobil Uyumlu Web Sitesi Örneği
Devamını Oku >