Garanti Bankası İnternet Şubesini Kullanmayan Son İnsan Kampanyası

Ajans Haberleri, Haberler 10 Mar 2012
Garanti Bankası İnternet Şubesini Kullanmayan Son İnsan Kampanyası

Son aylarda ülkemizde hızlı bir şekilde yükselişe geçen sosyal medya kampanyalarına bir yenisi de Türkiye’de başarılı pazarlama ve reklam stratejisi izleyen şirketlerden biri olan Garanti Bankası tarafından eklendi. Garanti internet bankacılığının kullanımını arttırmak amaçlı “İnternet şubesini kullanmayan son insan” adlı e-posta pazarlama kampanyasında, hedef kitlesi olarak internet bankacılığını henüz kullanmamış Garanti Bankası müşterileri seçildi.

Kampanya öncesinde, internet bankacılığını daha önce hiç kullanmamış Garanti Bankası müşterilerinin adları, email adresleri ve cep telefonu numaraları belirlendi. Daha sonra ise alışılagelmiş ve html üzerine oluşturulmuş kampanya emaillerinin aksine, Rabarba Ajans tarafından hazırlanan ve aşağıda da bir örneğini izleyebileceğiniz bu yaratıcı video email ile gönderildi.

Adeta bir Zaytung haberi gibi hazırlanan bu “haber”videosunun sonuna doğru haber spikeri, “İnternet Şubesini kullanmayan son insan” olarak nitelendiren Garanti müşterisine eş zamanlı olarak telefon ile ulaşıyor ve internet bankacılığını bundan sonra kullanıp kullanmayacağını soruyor.

Telefonla arama, ses tanımlama sistemi ve kişiye özel  ilgi çekici video ile desteklenen bu sosyal medya kampanyasının sonunda hedef kitlenin %21’lik bir kesiminin internet bankacılığını kullanmak için hesaplarını açtırdığı belirtiliyor.

Rabarba tarafından hazırlanan ve mobil pazarlama ile sosyal medya pazarlamasını çok yaratıcı bir şekilde harmanlayan reklam kampanyası geçtiğimiz günlerde Digital Age Yaratıcılık Ödülü ile Mediacat Felis 2011 Ödüllerini kazandı.

İşte bu başarılı reklam kampanyasının videosu:

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 41?29! Dijital Ajansı WPP’ye Satıldı Magiclick, Deloitte Fast50 2011'e girdi! →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.