SEO Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?

SEO Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüzün gelişen pazarlama trendleri, markanızın başarı anahtarını, dijital dönüşümü ile birlikte web sitenizin doğru kurgulanması, performans pazarlama dinamiklerinin başarılı biçimde uygulanmasını gereklilik olarak öngörmekte.

İnternet kullanıcılarının genellikle ihtiyaçlarına yönelik, arama motorlarında yaptıkları aramalar üzerinden hizmet alımı gerçekleştirdikleri, arama sonuçları üzerinden açıklayıcı, doğru bilgi ve güvenilir kaynakları tercih ettikleri günümüzün temel davranış biçimi. Marka başarısını etkileyen en temel faktörlerden bir tanesi de, bu doğrultuda Google ve diğer arama motorlarının algoritmalarına uygun olacak şekilde web sitelerinin optimize edilmesi yönündedir.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltma kelime olan SEO, web sitenize dair içeriklerin arama motorları algoritmaları ile optimum performansı sağlamaya yönelik çalışmaları içermektedir.

SEO süreçleri yalnızca web sitenizdeki içeriklerin, arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yönelik çalışmaları içeren dar kapsamlı bir hizmet alımı değildir. Kullanıcının isteklerinin doğru tespit edilmesi ve sektöre dair kullanıcı deneyimlerine yönelik araştırmaları da içeren SEO çalışmaları, Dijital Pazarlama stratejilerinizin temellerini oluşturur.

Kullanıcı deneyimi ve marka güvenini oluşturmayı da hedefleyen SEO çalışmaları ile, web siteniz doğru deneyim aktarımı, marka uzmanlığını da arama sonuçlarında markanızı tanıma şansı edinen kullanıcıların, müşteri dönüşümünü de sağlar.

SEO Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sektörel ve marka ihtiyacına yönelik, tüketici davranışı analizi SEO yönetiminin en temel araçları arasındadır. Google veya diğer arama motorları üzerinde yapılan arama sonuçlarının, arama niyeti ve kullanıcı ihtiyaçlarının saptanması ile birlikte, firma hizmet içeriklerinin bu tüketici davranışlarına paralellik göstermesi amaçlanır. SEO çalışmasının marka başarısındaki en temel etkisi, arama motorlarından bilgi edinmek isteyen müşterilerin, başarılı müşteri dönüşümünü gerçekleştirmektir.

SEO Çalışmalarından Ne Kadar Sürede Sonuç Alabiliriz?

SEO çalışmaları, web sitelerinin basit kullanıcı deneyimi ve anlaşılabilir olmasını sağlayarak, ziyaret eden web kullanıcılarının markayı doğru tanıması, ihtiyaçlarına yönelik doğru geri bildirim almasını hedefler.  Son derece kapsamlı ve detaylı çalışma bütününü içeren SEO çalışmaları, 4 ile 12 ay arasında sonuç vermektedir.

Doğru SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

SEO çalışmaları oldukça kapsamlı ve Dijital Pazarlama stratejilerinizin en temel ayağını oluşturan çalışmalardır. Web siteniz, Dijital platformlarda markanızın potansiyel müşterilerinin ilk izlenim edindiği alanlardır. Bu yüzden, doğru web site kurgusu ve kullanıcı deneyimi öncelikleri, arama motorlarında hizmet araması gerçekleştiren bir kullanıcının, firmanızın müşterisi olma yolundaki dönüşümünün temel izlerini oluşturur.

SEO temelli çalışmaları uzman ve deneyimli ajanslar üzerinden yürütmek, markanızın rakiplerinize karşı Dijital mecralarda oldukça avantajlı konumda olmasını sağlar. Güncellenen Google algoritmalarının takip edilmesi, arama motorlarının algoritma ve temel prensiplerine uygun stratejilerin belirlenmesi ve hedef kitlenizin doğru tespit edilmesi için deneyimli ajans seçimleri önem arz eder.

Simur Digital 10 dil üzerinde referansı ile alanında tek Dijital Performans Ajansıdır.  SEO hizmeti sağladıkları firmaların performanslarını arttırarak, çevrimiçi varlıklarının büyümesine katkı sağlamıştır.

Simur Digital Neden Farklı?

Atalay Sıdar tarafından kurulan Simur Digital, uzman kadrosu ile 10 dil üzerinde Kurumsal SEO hizmeti vermektedir.  Dijital iş ortaklarının, doğru hedef kitle analizleri ile potansiyel müşterilerinin tespit edilmesi, belirlenen hedef kitle ve Pazar analizlerine yönelik yürütülen SEO çalışmaları ile marka değerlerinin yükselmesine katkı sunmaktadır.

Kurumsal SEO Nedir?

Firma gelirlerinin arttırılması ve arama motorlarında gerçekleşen hizmet alımına yönelik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yönelik yapılan SEO çalışmalarına Kurumsal SEO adı verilir.

Simur Digital, çevrimiçi ortaklarının ticari faaliyetlerine yönelik 10 dil üzerinde SEO çalışmalarını yürüten Türkiye’de tek ajanstır. Simur Digital ile Kurumsal SEO hizmeti alan firmalar, yurtdışı SEO çalışmalarından başarılı sonuçlar elde ederek, sektörlerindeki Pazar payını da arttırmaktadırlar.

Doğru belirlenen ve doğru strateji ile uygulanan Kurumsal SEO, firma web sitesinin organik trafiğinin artmasını sağlar. SEO çalışmalarından edinilen organik trafiğin, müşteri dönüşümünün gerçekleştirilmesi ve tüketici ihtiyacının karşılanması için, web sitesi kullanıcı deneyimi de önemlidir.

Kullanıcı aramalarının, satın alma eğilimine dönüşmesi için uzman kadrosu ve verili analizleri ile çalışma yürüten Simur Digital, kurulduğu günden bu yana Kurumsal SEO hizmeti sunduğu müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmuştur.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Arama motorlarında firmanızın üst sıralarda yer almasına yönelik çalışmaları içeren Kurumsal SEO çalışmaları, markanızın hedef kitlesine ulaşması için en düşük maliyetli çalışmaları da içermektedir. Arama motorlarında marka hizmetlerinizin üst sıralarda yer alması için reklam harcamaları için bütçe ayırmanıza gerek kalmadan, doğru stratejiler ile organik trafik elde edebilirsiniz.

çalışmalarınız da yalnızca arama motorlarında üst sıralara yönelik çalışmalar değil, rakip analizleri de önemli bir yer tutmaktadır. Doğru ajans seçimi ile birlikte, sektörünüzü analiz edebilir, rekabette avantaj elde edebilirsiniz.

Kurumsal SEO alanında başarılı çalışmaları ile Türkiye’nin önde gelen ajanslarından olan Simur Digital, verili analiz ve raporları üzerinden markanızın potansiyeline ulaşmasını sağlar.

Etiketler: