SEM & SEO Ajansları: Geleceğe Yüzünüzü Dönün!

SEM & SEO Ajansları: Geleceğe Yüzünüzü Dönün!

SEM & SEO ajansları hakkında bir şeyler bilen insanlar olduğu kadar, henüz bu kelimelere çok yabancı olan binlerce insan var. Aynı zamanda bu ajanslarla alakalı birçok yanlış bilgi de internette mevcut. Bu sebeple bu konuyu detaylı şekilde açıklamaya karar verdik. Yazımızın devamında tüm detayları bulabileceksiniz!

SEM & SEO Ne Demek?

SEM ve SEO aslında İngilizce kelime gruplarının kısaltılmış halleridir. Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, Google’ın sevdiği bir site olmanızı sağlamaktadır. Buna ek olarak SEM ise arama motorlarında pazarlama çalışmaları yapmak anlamına gelir. Öncelikle SEO konusunu daha detaylı ele alalım.

Aşağıda SEO nedir ve ne işe yarar sorusuna detaylı bir cevap bulabileceksiniz;

  1. SEO, anahtar kelimelerin kullanıldığı içerik çalışmaları için kullanılmaktadır.
  2. Bu anahtar kelimeler sektöre ve kullanıcı hareketlerine göre belirlenir.
  3. Belirlenen anahtar kelimeler belirli bir yoğunlukta içerik içerisinde kullanılır.
  4. Burada dikkat edilmesi gereken şey ortaya çıkan içeriğin hem Google hem de kullanıcılar tarafından beğenilmesidir.
  5. Potansiyel müşterileriniz, sattığınız ürünü ya da verdiğiniz hizmeti arattığında onların karşısına çıkmanızı sağlar.
  6. SEO çalışmaları reklam vermekten daha farklıdır ve organik büyüme hedeflenir.

SEM ise içeriklerle yapılan pazarlama çalışmalarına verilen adın kısaltmasıdır. Peki, içeriklerle pazarlama nasıl yapılır? İnternette her gün onlarca yazı görüyor ve okuyoruz. Tüm bu içerikler bizi ve alışveriş alışkanlıklarımızı etkiliyor.

SEO kurallarına uygun yazılmış bir içerikle SEM çalışmaları yapmak ise sizi potansiyel müşterilerinize yakınlaştırıyor. İçeriklerde hizmetinizi ya da ürününüzü detaylı şekilde anlatmak, faydalarından ve farklarından bahsetmek ise pazarlama yapmak anlamına geliyor. SEM & SEO ne demek sorusunun cevabı en kısa bu şekilde verilebilir.

SEM & SEO Digital Marketing Çalışmaları

Dijital marketing artık hayatımıza yerleşmiş bir kelime grubu ve her yerde bu konsepte dair reklamlar görüyoruz. Pazarlamanın ve reklamların önemini günümüzde bilmeyen yoktur ancak dijital pazarlama ve reklamcılıkla daha yeni tanışmaya başlıyoruz.

Bu kavramlar çok uzun yıllardır var olsa da sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte bilinmeye başladılar ve önemleri yadsınamaz. Kullanıcıların nerede olduğuna bakarak doğru yerde ve zamanda reklam vermek büyük önem taşımaktadır.

Örneğin genç bir kitleye hitap ediyorsanız televizyon reklamları hedef kitleye ulaşmanızı sağlamayabilir. Gençlerin birçoğu farklı sosyal medya platformlarında yer alıyor. SEM & SEO digital marketing çalışmaları hedef kitlenizi bulmanızı ve onlara yönelik çalışmalar yapmanızı kolaylaştırır.

Bunun en temel sebebi öncelikle SEO ile anahtar kelimeleri tespit ediyor olmaktır. Anahtar kelimeler hedef kitlenizin kullandığı arama terimlerini içerir. Daha sonra SEM çalışmaları yaparken hedef kitleye uygun bir dil belirlenir. Örneğin marka ve içerik diliniz kurumsal ya da samimi olabilir.

Mucizefikir ile Tanışın ve E-Ticaret Yolculuğuna Başlayın!

Dijital pazarlama kendi içerisinde birçok yöntem içerir ve bu yöntemlerin her biri doğru değildir. Her marka ve sektör için ayrı çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bu sebeple bu alanda kesin kurallar ve yöntemler bulunmaz.

Sizleri markanıza uygun bir yol haritası çizebilecek olan Mucize Fikir dijital pazarlama ajansıyla tanıştırmak istiyoruz. Sektördeki 12 yıllık tecrübeleri ve yenilikleri takip eden ruhları sayesinde markaların markalaşma sürecine büyük katkı sağlıyorlar.

Tek bir elden SEM & SEO hizmeti alabileceğiniz gibi, reklam yönetimi, sosyal medya yönetimi, web tasarımı gibi ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetleri Mucize Fikir’den alabilirsiniz. E-ticaret yolculuğuna profesyonel bir adım atmak istiyorsanız hemen https://www.mucizefikir.com/ adresinden iletişime geçebilirsiniz!

Etiketler:

İlgili Haberler

Mucize Fikir: Sosyal Medya Ajansı
Mucize Fikir: Sosyal Medya Ajansı
Devamını Oku >