Portuma, Oyun İçi Reklamcılıkta 12 Milyon Reklam Gösterimine Ulaştı!

Ajans Haberleri, Haberler 29 Ağu 2022
Portuma, Oyun İçi Reklamcılıkta 12 Milyon Reklam Gösterimine Ulaştı!

Türkiye’nin ilk dünyanın ise sayılı oyun içi reklamcılık platformlarından biri olan Portuma, oyun keyfini kesintiye uğratmayan dinamik oyun içi reklamları ile Haliç Üniversitesi ve Esenyurt Üniversitesi’nin reklam gösterimlerini toplamda 5,5 milyona ulaştırdı!

Sistemine entegre olan oyun stüdyoları ile reklamveren markaları ortak bir ekosistemde buluşturan ve Destex Digital‘in katkıları ile geliştirilen Portuma, reklam algısına inovatif ve eşsiz bir bakış açısı kazandırıyor.

Esenyurt Üniversitesi Portuma ile 3 Milyondan Fazla Gösterim Elde Etti!

Portuma’nın reklam algısını yeniden inşa eden yenilikçi oyun içi reklam sistemine dahil olan Esenyurt Üniversitesi;

  • Portuma ekosistemine entegre olan Back Streets oyunu ile 40.198,
  • Wonder Racer oyunu ile 2.838.534,
  • Europe Truck Simulator oyunu ile 488.592 gösterime ulaşarak toplamda 3.367.324 gösterim elde etti!

Haliç Üniversitesi Portuma ile 2 Milyondan Fazla Gösterime Ulaştı!

En doğru hedef kitleye ulaşmak ve reklamcılık faaliyetlerini başarıyla sürdürmek isteyen Haliç Üniversitesi, reklamcılık sektörünü radikal değişimlere uğratan Portuma oyun içi reklam sistemine dahil olarak;

  • Back Streets oyunu ile 120.224,
  • Wonder Racer oyunu ile 1.551.394,
  • Europe Truck Simulator oyunu ile 631.567 gösterime ulaşarak toplamda 2.303.185 gösterime ulaştı!

Portuma, Esenyurt Üniversitesi ile Haliç Üniversitesi’ni 2 ay gibi kısa bir sürede 1437’si Türk, toplamda 1605 oyunsever ile buluşturdu. Kullanıcıların oyun deneyimlerini kesintiye uğratmadan reklam gösterimine izin veren sistem, reklamveren birçok markayı kendi ekosistemine dahil etmeye devam ediyor.

Portuma ekosisteminin reklamverenleri arasında bulunan Haliç Üniversitesi ve Esenyurt Üniversitesi, oyun içi reklamcılık çalışmalarının genç kuşaklara ulaşmanın en garanti yollarından biri olduğunu keşfetti.

Her yaştan oyun severin bulunduğu bulunduğu Portuma ekosisteminde yaş ortalaması 26 olarak ölçülüp; reklamverenler, markalarını Türkiye’nin yanı sıra Çin, Fransa, Amerika, İngiltere, Suudi Arabistan, Japonya, Vietnam, İrlanda, Almanya ve Hollanda’dan kullanıcılar ile buluşturarak global bir kitle elde ediyor.

Haliç Üniversitesi ile Esenyurt Üniversitesi’nin yanı sıra Portuma sistemine dahil olan reklamverenler, 6,5 milyona yakın gösterim hedefine ulaştırıldı. Reklamcılık algısını kökten değiştiren ve inovatif çözümleri ile genç kuşağa hitap etmeyi kolaylaştıran Portuma ekosistemi, her geçen gün büyümeye ve büyütmeye devam ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Portuma Ekosistemine Entegre Olan İlk Bilgisayar Oyunu Rise Online Oldu! Ahtapot Sosyal Medya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılında, Çanakkale Rotary Kulübü 35. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması’nın Sponsoru Oldu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.