Fenerbahçe Ülker İçin Virale Dönüşen Uğurlama

Fenerbahçe Ülker İçin Virale Dönüşen Uğurlama

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın Euroleague Final Four’a gidişi, sosyal medyada “Güle güle gidin, efsane olun gelin.” sloganı ile su dökülen yeni bir akımı başlattı.

Euroleague’de Final Four’a yükselen Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı için  başlatılan “Güle güle gidin, efsane olun gelin.” kampanyası sosyal medyada efsane oldu. Geçtiğimiz hafta başlatılan ve viral olarak yayılan kampanya, su dökme teması ile bir dönem dünya çapında fenomen haline gelen Ice Bucket Challenge kampanyasını anımsattı.

Manajans/JWT imzalı kampanya, yaşadığımız coğrafyaya özgü su dökerek uğurlama geleneğine dayanıyor. Proje ile herkes Madrid yolcusu Fenerbahçe Ülker’i “Güle güle gidin, efsane olun gelin.” sloganı ve #EfsaneOlursun hashtagi ile su dökerek uğurlamaya davet ediliyor.

Kısa sürede binlerce kişi tarafından desteklenen kampanyaya birçok ünlü isim de dahil oldu. Halit Kıvanç, Emre Karayel, İlhan Şeşen, Emre Belözoğlu, Dirk Kuyt, Mehmet Topal, Diego Ribas, Bruno Alvez, Alper Potuk, Caner ve Meireles gibi isimlerin dahil olduğu kampanya, sosyal medyada çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Kampanya kapsamında hazırlanan video ve sosyal medyada öne çıkan paylaşımlar aşağıda görebilir ve kampanyayı Fenerbahçe Ülker Instagram sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Fenerbahçe Ülker,  Ülker Sports Arena’da düzenlenen tören sonunda su dökülerek uğurlandı. Sarı lacivertli kafile giderken, bir itfaiye aracının da otobüsün arkasından su sıkması ilginç anların yaşanmasına sebep oldu.

Dijital Ajanslar Platformu olarak biz de Fenerbahçe Ülker’e “Güle güle gidin, efsane olun gelin.” diyor ve başarılar diliyoruz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← TBWA\London Çarpıcı Bir Kampanya İle Ataksi Hastalığına Dikkat Çekiyor! Uni Baby’den Anneler Günü Sürprizi →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.