Burger King’den McDonald’s’a Alevli Yılbaşı Hediyesi

Burger King’den McDonald’s’a Alevli Yılbaşı Hediyesi

Burger King maskotu ve restorandan bir ekip, alev alev yanan bir yılbaşı hediyesiyle, soluğu McDonald’s restoranının önünde aldı.

Burger King, ezeli rakibi McDonald’s’a yılbaşı için “Alevde Izgara” sloganını hatırlatır nitelikte bir hediye vermek istedi.  Grabarz & Partner Werbeagentur GmbH iş birliğiyle yaratılan “The Gift of Fire” kampanyası kapsamında hazırlanan gösteri için, Burger King’in kral tacı giyen maskotu ve bir grup restoran çalışanı McDonald’s restoranı önüne götürüldü.

Gösterinin başrolündeki ızgara, dev bir hediye paketine yerleştirildi ve bir kamyonun arkasında McDonald’s’a taşındı. Hediye paketi açılır açılmaz, restoranının önünde yerini alan Burger King ekibi, en popüler Noel ilahisi ‘Jingle Bells’in Burger King’e uyarlanmış bir versiyonunu, alev alev yanan ızgaranın önünde, hep bir ağızdan seslendirmeye başladı. McDonald’s’tan çıkan çalışanların ve müşterilerin yüzündeki şaşkınlık ifadesi ise görülmeye değerdi.

Burger King Birleşik Krallık başkan yardımcısı Renato Rossi kampanyayla ilgili, “Burger King’de Noel’den anladığımız, sevgi ve yardımlaşma zamanının geldiği. Ana rakibimize ulaşarak, bu mutlu sezonu – tıpkı alevde kızartılan burgerlerimizin lezzetini bilen müşterilerimizle olduğu gibi – onlarla da paylaşmak istedik.” dedi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Twitter’la Çözüme Ulaşan Bir Garip Hikaye Lincoln, Artırılmış Gerçeklikli Ön Cam Kullanan İlk Otomobil Olacak →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.