Noel Baba’nın Telefon Numarası Sonunda Ortaya Çıktı!

Noel Baba’nın Telefon Numarası Sonunda Ortaya Çıktı!

NOS’un yılbaşı konulu reklam filminde, Noel Baba’nın yıllardır çok merak edilen telefon numarasını bir anda tüm dünya öğreniyor. 

Çocukluğumuzda, Noel Baba’nın yılbaşı gecesi bacadan evimize girip bizlere hediyeler getireceğine inanırdık. Günümüzde bazı çocuklar hâlâ bu inanışa sahip. Telekom şirketi NOS için Havas Lisbon’un hazırladığı reklam filmi, çocukların bu saf ve temiz yanını öne çıkarıyor.

The Secret of Christmas” isimli kampanya filminde, bir baba oğluna Noel Baba’nın telefon numarasını veriyor ve hiç kimseyle paylaşmamasını tembihliyor. Fakat, çocuk numarayı sınıftaki arkadaşlarıyla paylaşıyor, arkadaşları da aileleriyle…

Kulaktan kulağa paylaşılan numara, mesajlar, telefon konuşmaları, sosyal medya ve televizyon yoluyla dünyanın dört bir yanındaki insanlara yayılıyor. Herkesin çocukluğundan beri bir şekilde ulaşmak istediği telefon numarasına sonunda ulaştığını düşünen kişiler, gece gündüz numaranın sahibini arıyor. Numaranın sahibiyse ne yazık ki Noel Baba değil, filmdeki baba.

Kampanyanın bir parçası olarak, reklamı izleyenler bu numarayı 25 Aralık’a kadar arayabilecek. Noel Baba ile konuşamayacak olsalar da, iki günde bir yenilenen duygu yüklü yılbaşı mesajları alabilecekler.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Jean-Paul Gaultier, Madeni Euro Koleksiyonu Tasarladı Sesinizi Çikolataya Dönüştürmek İster misiniz? →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.