Facebook, LinkedIn Benzeri Özgeçmiş Özelliğini Test Ediyor

Facebook, LinkedIn Benzeri Özgeçmiş Özelliğini Test Ediyor

Görünüşe göre Facebook, test ettiği özgeçmiş özelliği ile LinkedIn’in alanına giriş yapmak istiyor.

Facebook, özgeçmiş özelliğini test ediyor. Sosyal medyada paylaşılan ekran görüntüleri, bunun bir kanıtı niteliğinde. Özgeçmiş ya da CV özelliğiyle Facebook, profesyonel sosyal ağ LinkedIn’le bir rekabete gireceğini gösteriyor. Web tasarımcı Jane Manchun Wong’un fark ettiği ve The Next Web editörü Matt Navarra’nın Twitter paylaşımına taşıdığı özgeçmiş özelliği, Facebook’un kullanıcılarına hali hazırda sunduğu iş deneyimi ve eğitim geçmişi bilgilerinin yanına iletişim bilgileri ve görsel ekleme fırsatı da veriyor ve Facebook bu bilgileri yeni bir bölümde gösteriyor.


İnsanlar, Facebook’ta yaptıkları işle ilgili bu kadar bilgiyi paylaşmak istemeyebilir. LinkedIn profillerinde bile işverenler ile üst düzey yöneticiler potansiyel çalışanların her istediklerinde ulaşamaması için kendilerini gizliyor. Bu isimler, Facebook’ta da ulaşılmak istemedikleri için isimlerini ya da fotoğraflarını gizliyorlar. İnsan kaynakları ekipleri de yeni çalışanlar bulmak için LinkedIn platformunu kullanıyor. Facebook’un özgeçmiş özelliğini ne derece kullanacaklarıysa soru işareti. Yeni özelliği şu an kaç kişinin kullanabildiği ve ileriki bir süreçte tüm Facebook kullanıcılarına açılıp açılmayacağı bilinmiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google Maps, iOS’taki Kalori Takip Aracı Mini Cupcake’i Kaldırıyor Robotlar, 2022 Yılında İş Kollarını Ele Geçirmeye Hazırlanıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.