YouTube’a Stories Özelliği Geliyor!

YouTube’a Stories Özelliği Geliyor!

YouTube, hikayeler özelliğiyle birlikte, yaratıcıların ve takipçilerin bir araya geldiği, daha sosyal bir mecra haline gelmek istiyor.

İnsanlar, Instagram, Facebook ya da Snapchat gibi platformlardaki yalnızca 24 saat kalan video içeriklere yönelirken ve Stories özelliği gittikçe popüler olmaya başlamışken, YouTube da kendi bakış açısıyla platforma entegre ettiği benzer bir özelliği duyurdu.

Reels” adındaki hikaye özelliğinde paylaşılan videolar, diğer platformlarda olduğu gibi 24 saatlik bir ömre sahip değil. Reels sayesinde YouTube yaratıcıları uzun videolar paylaşmak yerine kitlelerine ulaşabilmek için 30 saniyelik mobil videolar hazırlayabilecek. Hazırladıkları bu kısa videolara çeşitli filtreler, müzik ve hatta çıkartmalar ekleyebilecek.

Hikayeler özelliği, Instagram ya da Facebook’ta olduğu gibi YouTube akışının en üstünde görünmeyecek, ayrı bir sekmede gösterilecek. Diğer platformlardaki Stories özelliği kadar öne çıkmasa da, takipçiler sevdikleri bir YouTube yaratıcısının paylaştığı Reels videoları ne kadar beğenirlerse, YouTube, o kişilerin akışında, beğendikleri videonun yaratıcısından daha fazla video gösterecek. Şimdilik 10.000 üyeye açılan özellik, yakında daha geniş kitlelere ulaşacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Benetton, Sosyal Medya İletişimini Wizard Digital’e teslim etti! Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Türk Asıllı Eski Twitter Çalışanı Çıktı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.