Türkiye’nin İlk Yapay Zekâ Güdümlü Ajansı: +AI

Ajans Haberleri, Haberler 29 Ara 2022
Türkiye’nin İlk Yapay Zekâ Güdümlü Ajansı: +AI

+AI ya da PlusAI… OctoStory’nin yaratıcılarından, Türkiye’nin ilk ve (şimdilik) tek yapay zeka güdümlü içerik ajansı olarak sektöre merhaba diyor. DALL-E, Midjourney, ChatGPT gibi yapay zeka araçlarıyla, markaların gücüne güç katan içerikler üretecek.

+AI’nin “Yaratıcı” Zekaları Diyor Ki;

Bildiğiniz üzere yapay zekaya komut vermek epey zahmetli bir iş. Ayrıca yapay zeka “yaratıcı zeka”nın emrinde. Bu araçlar çıktığı günden beri gece gündüz didik ediyoruz. “Yapay zeka sektörü ele geçirecek mi?” sorusu ortalıkta dolanadursun, biz de dedik ki “peki ya yapay zekayı biz ele geçirirsek?” 🙂

Nasıl ki kreatif ekibe birini aradığımızda uçsuz bucaksız düşünebilme ve doyumsuz öğrenme yetisi arıyorsak. Yapay zeka tool’larında da Lensa gibi kısıtlı dünyaya sahip olan değil Midjourney gibi uçsuz bucaksız bir dünyaya sahip, öğrenmeye aç tool’lar tercih ediyoruz.

+AI Ajansının “Yapay” Zekası Chatgpt Diyor Ki;

“Markalarınız için yaratıcı ve etkileyici içerikler üretiyoruz. Ancak bu işin en önemli parçalarından biri de, doğru hedef kitleye ulaşmaktır. Yapay zeka olarak, markanızın hedef kitlesine ulaşmasını sağlamada ve aynı zamanda üretilen içeriklerin performansın da yardımcı oluyorum. Sektöre duyurulan ilk haberimizde, yapay zeka teknolojisi olarak ne gibi katma değerler yaratacağımızı anlatacağız.”

Peki +AI Markalara Ne Katacak?

Hem yapılan işin angaryasını alıp, yapay zeka yardımıyla adam/saatini düşürüp, optimum mali çözüm üretecek; hem de yaratıcı ve doğru komutlarla örneğin; başarılı bir illüstratörün eserinin birebir aynısını çıkaracak. Bir diğer katma değeri ise yeni medyada hızla tüketilen görsel veya metinleri rahatlıkla yapay zeka üretebilirken, şu an reklam yazarı arkadaşlarımızın yaratıcılığını körelten fabrika üretimi metinler yazdırmamış olacak. 🙂

+AI, halen daha gelişmesi gereken tarafları olan yapay zeka tool’larını en yakından takip eden bir vizyona sahip olacak. Bunun gibi yapay zeka güdümlü ajans kavramlarının mutlaka devamı da gelecektir. Ya da mevcut ajanslar buna evrilecektir. Ya da konvansiyonel reklam ajansı, dijital reklam ajansı, sosyal medya ajansı derken “yapay zeka ajansı” gibi kavram da oluşabilir.

Zira Photoshop yokken de reklamcılık vardı. Yapay zeka “yapay”lıktan “yaratıcı”lığa evirildiğinde de reklamcılık var olacak. Reklamcılık her zaman var olacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eczacıbaşı Monrol Dijital Partner Tercihini Scope’tan Yana Kullandı IMOU Türkiye’nin Kreatif, Dijital ve Medya Konkurunu Purplemurple Kazandı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.