Psiphon’dan Sansür Karşıtı Reklam Kampanyası

Grafik Tasarım, Projeler 24 Mar 2015
Psiphon’dan Sansür Karşıtı Reklam Kampanyası

İnternet içeriklerine uygulanan sansürü önleme aracı olarak öne çıkan Psiphon, yaratıcı reklam kampanyası ile sosyal medya sansürüne dikkat çekiyor.

2008’den bu yana faaliyet gösteren ve dünya çapındaki sınırlandırılmış özgürlüğe sahip bölgelerde kullanıcılara sansürlü içeriklere ulaşma imkanı sağlayan Psiphon, yeni reklam kampanyası ile sosyal medyada uygulanan sansüre dikkat çekiyor. Açıkhava reklamları olarak yayınlanan kampanyada şirket; Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi platformlarda ve Google’da içeriklere erişimin engellenmesini yaratıcı tasarım ve sloganlarla eleştiriyor.

Kanada merkezli reklam ajansı Rack&Pinion Creative imzalı reklam afişlerinde ayrıca sosyal medya platformları ve uygulanan yasaklar hakkında çarpıcı bilgiler de veriliyor.


“Bir hata oluştu. Başka bir ülkede tekrar deneyin.”

sansür karşıtı reklam tasarımları


“Başarısız. Yeniden denemek için dokunun. Başarısız. Yeniden denemek için dokunun. Başarısız. Yeniden denemek için dokunun.”

sansür karşıtı reklam


“Error 404. Arama çubuğu bulunamadı.”

sansür karşıtı afiş kampanyası


“Sıfır karakter hakkınız kaldı.”

sansür karşıtı açıkhava kampanyası


“Sayın kullanıcı, bir süredir oturum açmadınız. Arkadaşlarınız sizi özledi.”

sansür karşıtı reklam tasarım

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Beko Gerçek Zamanlı Twitter Projesi: #ElClásico Mavi’den Türkiye’nin İlk Snapchat Röportajı →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.