İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019 tercih dönemi doluluk oranı %18 arttı!

Ajans Haberleri, Haberler 23 Eki 2019
İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019 tercih dönemi doluluk oranı %18 arttı!

Destex Digital’in yürüttüğü dijital reklam kampanyaları sonucu İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019 tercih dönemi doluluk oranı %18 oranında artış gösterdi. Google’ın Premier Partner Ajansı olan Destex Digital, İstanbul Üniversitesi ile yürüttükleri operasyon sürecini şu şekilde açıkladı;

Müşterimizin 2019 – 2020 eğitim yılı içerisinde dijitalden beklenti ve hedeflerine göre sektörü için uygun olabilecek Google Ads, Sosyal Medya, Network Ağlarımız ve diğer mecralar ile reklam modellerini belirleyerek çalışmalarımıza başladık.

Dijital Kampanya Kurgu ve Kurulumu

Dijital kampanya kurgu ve kurulumları da müşterinin sektörünü analiz ederek, tarihsel strateji belirlendi. Belirlenen tarihlere göre algı yönetimi ile öğrencilere ve ebeveynlere İstanbul Ticaret Üniversitesinin Google AdWords, Sosyal Medya, Networkler, Programatik, TV Reklamlar ile doğru içeriği, doğru zamanda, doğru kişilere gösterilmesini hedefleyerek kurgulandı.

Destex Digital’in eğitim sektöründe öğrenci ve aile ihtiyaçlarını gerçekçi olarak gözlemlemek için hazırlamış olduğu ESTA 2019 (Eğitim Sektöründe Trend Analiz) raporu, kurgulanan çalışmalarda tüm çözüm ortaklarına sunduğu önemli bir kaynak. 

ESTA Raporu, üniversite tercihi yapan öğrenciler ve çocukları tercih yapacak olan ebeveynlerin davranışları ve alışkanlıklarını öğrenmeyi hedefleyerek, saha taraması yapılarak anket sistemi üzerinden elde edilen veriler ile oluşturulmuştur. Rapor, dijital reklamcılık sektöründe ailelerin görmek istedikleri ya da rahatsız oldukları durumları da reel veriler ile ele almaktadır. Aynı zamanda yine eğitim sektörüne yönelik pek çok kaynak veriyi içermektedir.

Yürütülen tüm dijital operasyon sonunda İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin 2019 tercih döneminde doluluk oranı %18 artışla %91.5’e çıkartıldı.

Ticaret Üniversitesi için oluşturulan Vaka çalışmasının tümünü incelemek için tıklayınız.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Nestlé Professional Türkiye’nin Dijital Ajansı Bal Agency Oldu! Maylo’nun Tüm İçeriklerini Kara Delik Yuttu →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.