Greyder Dynamic Responsive Remarketing Reklamını Kullanarak Tıklama Oranını %12 Arttırdı

Greyder Dynamic Responsive Remarketing Reklamını Kullanarak Tıklama Oranını %12 Arttırdı

Google Ads static remarketing ve eski dynamic remarketing yöntemini kullanan Greyder markası responsive reklam modeline geçerek tıklamalarda artış sağlarken, aynı sayıda tıklamayı daha düşük maliyet ile elde etti.

Greyder Hakkında

60 yıllık tecrübeyle, ayakkabı modasının en çok tercih edilen markalarından biri olmayı başaran Greyder, ayakkabı tercihinde kendi yolunu çizmek isteyenleri hayallerine ulaştırıyor.

Tüm koleksiyonlarında ayakkabı tutkunlarının beklentilerini ön planda tutan, standartlara bağlı kalmadan kendi tarzıyla marka yolcuğunu sürdüren Greyder, yenilikçi mağaza konsepti, göz alıcı tasarımları, şık tamamlayıcı ürünleri ve her mevsime damgasını vuran modelleri ile Türkiye’de ve dünyada saygın markalar arasında yer alıyor.

Hedefler

Tıklama Oranını Arttırmak
Ortalama Tıklama Maliyetini Düşürmek

Yaklaşım

Eski tür dynamic yeniden pazarlama reklamları durdurularak, Greyder’den responsive görseller talep eden Sempeak, bu reklam modelini kullanıp hedeflenen tıklama oranı artışı ve ortalama tıklama başı maliyet düşüşünü elde etmiştir.

Sonuçlar

Tıklama Oranında %12,41 Artış
Ortalama Tıklama Başı Maliyette %7 Düşüş
Tıklamalarda %9’luk artış.

Markanın Yorumu

Dynamic Responsive Remarketing yöntemini kullanarak daha geniş kitlelere daha uygun maliyetler ile erişme fırsatı yakalandı. Bu da Greyder’e yüksek performanslı reklam gösterimi ve ciro artışı olarak geri döndü.

Ceyhun Kuyumcu E-ticaret Müdürü, Greyder.com

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← CLICKS’US DIGITAL & İMMİB 2.YILDA DA BİRLİKTE! NVIDIA Türkiye’nin yeni ajansı Red & Grey oldu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.