Global Girişimcilik Haftası 2013

Global Girişimcilik Haftası 2013

Dünya çapında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen Global Girişimcilik Haftası 12 Kasımda başlıyor!

Yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçi potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliğibir kariyer alternatifi olarak değerlendirmeye teşvik eden Global Girişimcilik haftası bu yıl 12-18 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleşecek.

Her yıl dünyada 130 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nda ekonomik kalkınma ve istihdam yaratmak için en önemli araçlardan biri olan girişimcilik için düzenlenen etkinliklere hem kamu sektöründen hem de özel sektörden birçok isim katılacak.

Birçok girişimci ve girişimci adayının ihtiyacı olan kaynaklara nasıl ulaşacağını, nasıl fayda sağlayacağını öğreneceği Global Girişimcilik Haftası’nda yeni girişimlerin ekonomiye sağlayacağı katma değer, istihdam ve yeni girdi vurgulanacak.

Türkiye’de dördüncü kez kutlanacak olan Global Girişimcilik Haftası’nın bu seneki İcra Kurulu Üyeleri Özyeğin Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Business Networking Akademi, Endeavor, EO, Girişimcilik Derneği, GYİAD, JCI, KAGİDER, MG Danışmanlık, MIT, EF, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ASHOKA, UGM, TEPAV-GEP, TOBB GGK, TOBB KGK, Turkcell ve TÜGİAD’dan oluşuyor. İcra Kurulu’nu oluşturan paydaşların yanı sıra etkinliklere Arı Çekirdek, TBWA, Youth Media ve 212 Ventures gibi birçok kuruluş da destek verecek.

Geçtiğimiz yıl 231 paydaşın katılımı ile 21 ilde paneller, koferanslar, oturumlar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, eğitim programları, web buluşmaları ve vaka çalışmalarından oluşan 127 etkinliğin gerçekleştiği Global Girişimcilik Haftası’a yaklaşık 41.500 kişi katılmıştı.

Global Girişimcilik Haftası 2013 ile ilgili gelişmeleri etkinlik Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilir ve web sitesinden güncellenen etkinlik takvimine ulaşabilirsin.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ADhere Reklamcılık Günleri 2013 Mediacat Felis Ödülleri 2013 →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.