Yeni Snapchat Filtreleri, Fotoğrafta Ne Olduğunu Otomatik Algılayabiliyor

Yeni Snapchat Filtreleri, Fotoğrafta Ne Olduğunu Otomatik Algılayabiliyor

Snapchat’in yayınladığı bir dizi yeni filtre, fotoğraftaki nesneleri algılıyor ve paylaşıma renkli grafikler şeklinde ekliyor.

Snapchat, ilginç bir hamle yaparak, nesne tanıma özelliğini yayınladığı bir dizi yeni filtreye ekledi. Akıllı filtreler olarak adlandırabileceğimiz filtreler, nesnelerin yanı sıra; hayvanları, çeşitli spor dallarını, yemekleri ve deniz kıyısı ya da ormanlık alan gibi coğrafi özellikleri ayırt ederek algılayabiliyor.

Snapchat’in resmen duyurmadığı özellik, Mashable tarafından fark edildi ve Snapchat’ten yetkili bir isim tarafından onaylandı. Yeni akıllı filtreler, diğer filtrelerin yer aldığı panele yerleştirildi ve yalnızca yukarıda listelediğimiz objeleri, varlıkları ya da yerleri içeren bir fotoğraf paylaşıldığında kullanıcıların karşına çıkıyor.

Sosyal ağ için fotoğraftakinin ne ya da neresi olduğunu tanımlayabilmesi demek, kullanıcılara reklam olarak neler göstermesi gerektiğini de aynı şekilde bilmesi anlamına geliyor. Yani, her gün kedinizle ilgili snap’ler paylaşıyorsanız Snapchat’in size kedi maması reklamları göstermesi muhtemel.

Burada önemli olan, Snapchat’in nesne tanıma yazılımının nereye kadar gidebileceği. Sosyal ağ, belki ilerleyen süreçte panda kostümü giydirilmiş bir köpekle, gerçek bir pandayı ayırt edebilir.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Modafili Performans Ajansı olarak Sempeak'i seçti. Google, Akıllı Telefon Ekranınıza Bakan Yabancıları Belirlemek İstiyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.