Yeni Medya ve Girişimcilik Konferansı

Yeni Medya ve Girişimcilik Konferansı

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü’nün her yıl düzenlediği konferansların üçüncüsü 29 Nisan’da üniversitenin Cibali Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından İnternet ve mobil iletişim ortamlarının çeşitli alanlardaki dönüştürücü etkilerinin ortaya çıkartılması amacıyla her yıl Nisan ayında düzenlenen Yeni Medya Konferansları’nın üçüncüsü 29 Nisan Salı günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacak.

Geçtiğimiz yıl 3 bini aşkın izleyicinin salonda ve webTV canlı yayından izlediği etkinliğin bu yılki teması ‘Yeni Medya ve Girişimcilik’ olarak belirlendi. Ülkemizin yeni medya ile girişimcilik ilişkisini, gerek teorik gerekse pratik birikim ve deneyimleriyle paylaşacak seçkin girişimci, yatırımcı ve uzmanların Türkiye ve dünyadan örneklerle yapacağı sunumlarda,

– 21. Yüzyılda girişimcilik kavramı Yeni Medya ile nasıl değişiyor? İnternet ve mobil ağlar, girişimciler için neler vaadediyor?

– Yeni Medya; girişimci, yatırımcı ve üniversite ekosistemini nasıl etkiliyor?

– İnternet ve mobil cihazların zaman-mekan sınırlarını ortadan kaldırması girişimcilik sürecini nasıl etkiliyor?

– Ülkemizde İnternet Girişimciliği alanında başarı öykülerinin perde arkasında neler var? Başarılı girişimcilerin taze girişimcilere tavsiyeleri neler?

– Yeni Medya ortamında girişimcilere kimler nasıl yatırım yapıyor? İyi yatırım alabilmenin kriterleri neler?

– İnternet ve mobil sektörün büyük oyuncuları girişimcilere hangi olanakları sağlıyor?

– Fikir ve projeleri için mekan arayan İnternet girişimcileri için kurum ve kuruluşlar hangi olanakları sağlıyor? Ekosistem, Kuluçka merkezi, Teknopark gibi kavramlar girişimciler için ne ifade etmeli?

– 21. Yüzyılın girişimcisi fikir ve projelerini sabit bir çalışma mekanı olmadan üretilebilir mi? gibi sorulara yanıt aranacak.

Yeni Medya’yı 2004 yılından itibaren akademik gündemine alan Kadir Has Üniversitesi’nin, 29 Nisan 2014 Salı günü gerçekleşecek etkinliğinde akademi ile sektör bir araya gelecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve katılım için Yeni Medya Konferansı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Shoppper Marketing Konferansı Eticaret SEM Sektör Buluşmaları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.