Tommy Hilfiger, Engellilere Özel Koleksiyon Tasarladı

Tommy Hilfiger, Engellilere Özel Koleksiyon Tasarladı

Tommy Hilfiger, engellilerin daha kolay giyinmesini sağlayan koleksiyonu ‘Adaptive’i tanıttı.

Fiziksel engelli olmayan insanlar için giyinmek çocuk oyuncağı. Ancak, fiziksel ve zihinsel engelliler için giyinmek, hiç de kolay değil. Çünkü bizlere basit gelen gömleğin düğmelerini iliklemek ya da kot pantolonun fermuarını çekmek gibi işlemler, onlar için zaman alıcı bir mücadele haline gelebiliyor.

Tommy Hilfiger, engellilerin de kolayca giyinmesini sağlamak için, 2016’da Runway of Dreams’le bir araya gelerek engelli çocuklar için uyarlanabilir (adaptive) giysi koleksiyonu hazırlamıştı.  Moda markası, koleksiyonunu yetişkin kadın ve erkekler için genişletti.

İlkbahar 2018 ‘Adaptive’ koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde tanıtan Tommy Hilfiger; mıknatıslı düğmeler, değiştirilebilir kenarlar, elastik kordonlar ve cırt cırtlarla giysileri fiziksel engelliler için daha erişilebilir hale getirdi.

Koleksiyonun tanıtımı için hazırlanan kampanyada; paralimpik atlet Jeremy Campbell, engelli dansçı Chelsie Hill, blogger Mama Caxx ve şef Jeremiah Josey seçildi. Kampanya, sosyal medyada büyük ilgi gördü ve övgü aldı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google’dan Havada Çizim Yapılabilen Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Instagram’da Paylaşmak İçin Çok Geç Olan Yerler →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.