Kitapların Başrolü Hiçbir Zaman Aynı Olmaz

Kitapların Başrolü Hiçbir Zaman Aynı Olmaz

İnsanların kitap okumak yerine kitapların filmlerini izlemeyi tercih ettiği günümüzde, Kolombiya’daki Colsubsidio Kütüphaneleri kitapların filmlerden daha iyi ‘casting’ yaptığına dikkat çeken basılı bir kampanya hazırladı.

İnsanlar, kitapları okumak yerine filmlerini izlemeyi tercih ediyor. Daha sonra, izledikleri filmin kitabını okusalar bile, hayal güçleri sınırlanmış oluyor; çünkü kitabı okurken karakterler filmde gördükleri kişiler olarak canlanıyor. Oysa kitapların filmlerden farklı olarak teklif ettiği bir şey var: Kitaplar “cast” tekrar etmez.

Johnny Dep, filmlerde hem Willy Wonka, hem Çılgın Şapkacı olabilir; oysa Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Alice Harikalar Diyarında’yı okuduğunuzda kafanızda asla aynı kişileri canlandırmazsınız. Bir kitapta yarattığınız cast, her zaman o hikayeye özel kalır.


 

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google, Görme Engelliler İçin Uygulama Geliştiriyor Mini’den Yayalar İçin Kestirme Yol Billboardları →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.