Katlanınca Trafiği Ortadan Kaldıran Broşür

Grafik Tasarım, Projeler 24 Tem 2018
Katlanınca Trafiği Ortadan Kaldıran Broşür

Otomobillerde tek kişi yolculuk yapmak yerine, insanları toplu taşıma araçları kullanmaya yönlendiren basılı reklam kampanyası.

İnsanların otomobillerde tek kişi seyahat etmesi sonucu yollardaki kuyruklar gitgide uzuyor ve trafikte bekleme süresi artıyor. Bunun önüne geçmek için geliştirilen pek çok yolculuk paylaşım uygulaması dünyada ve ülkemizde mevcut. Otomobilde tek başına yolculuk etmek yerine insanları toplu taşıma kullanmaya yönlendirmek isteyen İsveç otobüs, feribot, tren ve tramvay işletmesi Västtrafik, Göteborg’un artan nüfusunun trafik problemini bu şekilde çözmeyi planlıyor.

Forsman & Bodenfors’la bir araya gelen Västtrafik, 20 yıl içinde %30 artması beklenen Göteborg nüfusunun trafik sıkışıklığı yaşamaması için otomobil kullanmak yerine otobüs kullanması gerektiğini düşünüyor. “Traffic Folding Ad” kampanyası için hazırlanan broşür iki oku birleştirmek için ortadan katlandığında, yoldaki kalabalık araç zinciri ortadan kalkıyor ve geriye yalnızca bir otobüs kalıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 16. Yüzyıl Tablolarındaki Çıplaklık ve 21. Yüzyıl Sosyal Medya Kuralları Samsung’un iPhone’la Dalga Geçen Reklam Serisi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.