İki Ezeli Rakip Coca-Cola ve Pepsi’nin Super Bowl LII Reklamları

İki Ezeli Rakip Coca-Cola ve Pepsi’nin Super Bowl LII Reklamları

Dünyanın önde gelen iki rakip içecek markası Coca-Cola ve Pepsi, kendilerine has mesajları yansıtan reklam kampanyalarıyla Super Bowl’da yer aldı.

Coca-Cola, art arda 12. Super Bowl reklamıyla bu yıl düzenlenen etkinlikteki yerini aldı. “Herkes için bir Cola vardır” mesajını taşıyan 60 saniyelik reklam filmi, Coca-Cola’nın dünyadaki çeşitliliğe ve özgünlüğe verdiği önemi yansıtıyor. Wieden+Kennedy Portland imzalı “The Wonder of Us” kampanyası, NFL oyunlarının dördüncü çeyreği sırasında yayınlandı.

 
Coca-Cola’nın ezeli rakibi Pepsi de Super Bowl’da seyircilerin kalbini kazanmak için çalıştı. 30 saniyelik bir spotla izleyicilerin karşına çıkan Pepsi, geçmişten bugüne kadar uzanan Pepsi hikayesini kampanyaya taşıdı. Filmde, Pepsi ile büyüyen ve yetişen jenerasyonların markayla olan bağları ve Britney Spears ile süper model Cindy Crawford gibi pop kültürüne yön veren figürler yer alıyor. Pepsi, Creators League imzasını taşıyan “Pepsi Generations – This Is Pepsi” isimli reklamıyla, markanın pop kültürüne yaptığı etkiyi yeniden canlandırmayı hedefledi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Piyano Çalmayı Öğreten Ücretsiz Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Kişisel Depolama Çözümlerine Dijital Bakış Açısı: Bagaj! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.