IKEA’dan Dünyanın En Pahalı Tablosuna 10 Dolarlık Çerçeve

IKEA’dan Dünyanın En Pahalı Tablosuna 10 Dolarlık Çerçeve

IKEA, geçen hafta açık artırmayla rekor fiyata satılan, da Vinci’nin bilinen son eseri “The Last da Vinci” tablosu için alternatif çerçeve önerdi.

IKEA, gündemi meşgul eden haberlere eğlenceli yanıtlar vermeye devam ediyor. Christie’s’in geçtiğimiz hafta açık artırmayla satışa çıkardığı “The Last da Vinci” (Son da Vinci) tablosu, 450 milyon dolara (tam olarak 450,312,500 dolar) alıcı buldu. Tablo, açık artırmadan önce, yalnızca kısa bir süreliğine sergilendi. Droga5 ise insanların hayranlık uyandıran tabloyu seyrederken verdikleri tepkileri Christie’s için hazırladığı “The Last da Vinci: The World Is Watching” kampanyasına taşıdı.

İsveçli ev dekorasyon mağazası da boş durmadı. 450 milyon dolara satılan Leonardo da Vinci tablosuna atıfta bulunan ve IKEA Creative Hub ile Acne iş birliğiyle yaratılan basılı kampanyayla sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Reklam kampanyasında, “The Last da Vinci” tablosu altında: “Bir tabloya 450 milyon dolar verip, çerçeveyi beğenmediğinizde.” yazıyor ve IKEA, 9.99 dolara satılan, altın rengi “Viserum” çerçevesini tavsiye ediyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Securrent'in Kurumsal Kimlik ve Branding Çalışmaları Studio Recode Tarafından Gerçekleştirildi Volvo, Geleceği Bir Kadın Astronotla Dünya Dışında Arıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.