Google Project Glass İçin Kaşifler Arıyor

Google Project Glass İçin Kaşifler Arıyor

Google, How it Feels (through Glass) adında yeni bir tanıtım videosu yayınladı.

Bu video, sesli komut, paylaşım, navigasyon ve “Google Now” entegrasyonu gibi özellikleri kullanırken cihazın nasıl işlediğini anlatıyor.

 Google Project Glass Ses Komutu

 

Google, bu videonun yayınlanmasının ardından, ilk olarak Google I/O 2012 ‘de duyurulan, sadece geliştiriciler ve belirli medya mensupları için erişilebilir olan bu cihaz için ön sipariş sayısını artırdı.

Google Project Glass, daha şimdiden Diane von Furstenberg DVF Spring 2013 koleksiyonunun hazırlıklarını kaydetmek üzere Google çalışanları ve New York Fashion Week’teki modeller tarafından kullanıldı.

 

 Google Project Glass Fiyat

 

Ön sipariş açılımı ile şuan Google Glass sayfası üzerinden Google Glass’ı deneyimleme konusunda meraklı, cesur ve yaratıcı insanları hedefliyorlar. Glass’ın nasıl hissettirdiği, ne yaptığı ve nasıl elde edilebileceği Google Glass sayfasında yer alıyor.

Google, “bize katılmak ve Glass’ın geleceğini şekillendirirken bunun bir parçası olmak isteyen cesur ve yaratıcı insanlar arıyoruz. Herkesi “kaşif” yapmak isterdik ama daha yolun başındayız ve her şeyin mükemmel olacağına söz veremiyoruz ama heyecan verici olacağından eminiz.” diye belirtiyor.

Google Glass’ı denemek için insanların Glass’a sahip olsalardı ne yapacaklarını anlatmaları gerekiyor. Cevaplar Twitter ve Google+ üzerinden #ifihadglass hashtag’i ile paylaşılıyor.

 Google Project Glass Test

 

Fakat Google Glass’ın ücretsiz verildiğini düşünmeyin. “Kaşifler” Glass Explorer Edition için 1500 dolarlık bir ön sipariş vermek ve New York, San Francisco ya da Los Angeles’ta özel bir eleme deneyimine katılmak zorunda…

 

 

Google Glass hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın projeye özel hazırladığı siteyi ziyaret edebilirsiniz: Google Glass

Google Glass için geliştirilen mevcut uygulamaları ve önümüzdeki dönemde geliştirilecek uygulamaları sitemizde bulunan Google Glass Uygulamaları kategorisinden takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pinterest artık 2.5 milyar dolarlık bir şirket! Twitter Advertising API Duyuruldu! →

Yazar Hakkında

Pelin Gülcan
Pelin Gülcan
ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği'nde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. Pelin, DijitalAjanslar.com'un içeriklerini koordine ediyor ve sosyal medya iletişimini sürdürüyor.