Geri Dönüşüme Katkı Sağlayanları Dijital Parayla Ödüllendiren Uygulama

Mobil Uygulamalar, Projeler 13 Şub 2018
Geri Dönüşüme Katkı Sağlayanları Dijital Parayla Ödüllendiren Uygulama

“RecycleToCoin” uygulaması, geri dönüşüme katkı sağlayan kişileri dijital para birimiyle ödüllendiriyor.

Geri dönüşüm, doğa dostu insanlar için bir gereklilikken, bazılarının dünyadaki bitki örtüsünü bu konuda bilinçlendirilmesi gerekiyor. RecycleToCoin mobil uygulaması, İngiltere’deki geri dönüşümü artırmak ve kullanıcıların geri dönüştürdüğü plastik şişeleri kripto para birimine çevirerek onlara hediye etmek amacıyla geliştirildi.

Android’le kullanılabilen uygulamanın iOS sürümü Şubat ayında yayınlanacak. Uygulama telefona yüklendikten sonra kullanıcının bir hesap oluşturması gerekiyor. Kullanıcılar, geri dönüştürülebilir plastik atıklarını, uygulama destekçisi dükkanlara bırakıyor. Orada bir QR kod okutuluyor ve atıklar depozito olarak alınıyor.

Karşılığında kazanılan dijital paralar ise GiftPay’le hediye kartına dönüştürebiliyor, Bitcoin veya Ether olarak alınabiliyor. Dükkana teslim edilen atıklar, dünyadaki plastik atıklardan temizlemek ve çevre kirliliğini önlemek için çalışan Plastic Bank’a bağışlanabiliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Diesel Kendi Sahte Ürün Mağazasını Açtı Sevgililer Günü'ne Özel Reklam Kampanyaları →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.