Facebook’un Etkinliklere Özel Uygulaması Güncellendi

Facebook’un Etkinliklere Özel Uygulaması Güncellendi

Facebook’un “Events” olarak bilinen ve binlerce kullanıcısı olan etkinlik uygulaması, yenilenen özellikleri ve ismiyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, toplumsal kaynaşmaların ve sivil katılımının, platformu ileriye taşıyacak en önemli noktalar olduğunu, global bir topluluk kurmak istediğini Şubat ayındaki paylaşımında söylemişti.

Bu düşünceden hareketle, Facebook etkinlikler konusuna ağırlık vererek, platformun yalnızca etkinliklere özel uygulamasını yeni özelliklere kavuşturarak yeniden kullanıcılara açtı. “Facebook Local” adlı uygulama, yalnızca toplumsal etkinlikleri değil, kullanıcıların civardaki bar, restoran ve sosyal buluşma ve çekim merkezlerini de görmelerini sağlayacak.
 İlk versiyonu Ekim 2016’da yayınlanan uygulamanın yeni sürümü kullanıcıların etrafında olup bitenleri, arkadaşlarının neler yaptığını daha geniş bir açıdan görebilmesini sağlayacak ve insanlar arasındaki etkileşimi artıracak. Kullanıcılar örneğin, hafta sonu vakit geçirmek için kafe, bar ve restoranlara göz atarken, arkadaşlarının nerede neler yaptığını görebilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Vestel Kariyer, Sosyal Medyada Gri Creative ile İlerleyecek! Google, Waymo’yla Tamamen Otonom Paylaşımlı Yolculuk Hizmetini Başlatıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.