Debenhams, Sosyal Medya Çağında Bir Külkedisi Masalı Anlatıyor

Debenhams, Sosyal Medya Çağında Bir Külkedisi Masalı Anlatıyor

Debenhams, yılbaşı kampanyası için Külkedisi masalını, günümüzün sosyal medya dünyasına uyarladı.

Eğer beyaz atlı prens sosyal medya çağında yaşasaydı, Sindirella’nın kaybolan ayakkabısını kolayca bulabilir miydi? Belki de hayır.

İngiliz mağaza zinciri Debenhams’ın yılbaşı tatili temalı reklam filminde, ünlü aktör Ewan McGregor’un seslendirmesiyle karşımıza, tren vagonunda geçen modern Külkedisi masalı çıkıyor. Debenhams’den alışveriş yapmış zamane Sindirellası, trende beyaz atlı prensiyle karşılaşıyor.

Aceleyle inmesi gereken Sindirella, alışveriş çantalarının birinden pırıltılı taşlarla kaplı bir topuklu ayakkabı düşürüyor. Ardından, zamane beyaz atlı prensi, sosyal medyada #FindThatGirl  (Bu Kızı Bulun) ve zamane Külkedisi ise #FindMyShoe (Ayakkabımı Bulun) hashtag’leriyle birbirlerini arıyor. “#YouShall Find Your Fairytale Christmas Part 2” adındaki 90 saniyelik spot, J. Walter Thompson London imzası taşıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← PlayStation’ın Star Wars Battlefront II Reklamı, Filmdeki Mücadeleyi Gerçeğe Taşıyor Da Vinci’nin “Son da Vinci” Tablosu, Kendine Hayran Bırakıyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.