David Beckham, Sıtmayı Durdurmaya Çağırıyor

David Beckham, Sıtmayı Durdurmaya Çağırıyor

David Beckham, dünyada her yıl pek çok insanın ölümüne yol açan sıtmayı sonsuza kadar bitirmek için, hükumet liderlerini harekete geçmeye çağırıyor.

Malaria No More UK’in R/GA London imzalı “Malaria Must Die” kampanyası, Nisan ayında İngiltere’de düzenlenecek Commonwealth Heads of Goverment Meeting öncesi, global liderleri ve hükumetlerini, sıtma hastalığı konusunda harekete geçmeye ve sıtmayı tamamen yok etmeye çağırıyor.

Reklam filminde, Beckham’ı cam bir kutuya hapsedilmiş şekilde ve milyonlarca sivri sineğin kutunun camlarına konduğunu görüyoruz. Sinekler, kutunun dışında da olsa Becham’ı rahatsız ediyor ve ünlü eski futbolcu kollarını kaşımaya başlıyor.

Dünyadaki pek çok insanın yaşamını tehdit eden sıtma virüsü taşıyan sivrisinekler, her 2 dakikada 1 çocuğun ölmesine sebep oluyor. Sıtmayı durdurmanın bir yolu varken, böyle bir olayın yaşanması kabul edilemez. Milyonlarca insanın yaşaması için, bu hastalığın ölmesi gerekiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Facebook Messenger, Pazarlamacılar İçin Yeni Bir Web Sitesi Açtı Welder Moody, Tüm Dünyayı Modunu Paylaşmaya Davet Ediyor! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.