Bilim Kurgu Filmi Tadında Reklam Kampanyası

Bilim Kurgu Filmi Tadında Reklam Kampanyası

Bilim kurgu kanalı SYFY , Fransa topraklarında başlattığı yeniden markalaşma süreci için, ilgi çekici bir reklam filmi serisi hazırladı.

SYFY’ın aslında hepimizin bilim kurgu sevdiğini anlatan 3 serilik filmler, hayatın içinden sıradan anları konu alıyor. Ancak bu sıradan anlar ilk bakışta anlaşılmıyor ve herkesi bir bilim kurgu senaryosu izlediğine ikna ediyor. İzleyici, bu heyecanlı sahnelerin günlük anlarla bağlantısını fark ettiğinde, ekranda slogan beliriyor: “Bilim kurguyu her yerde görüyorsun. Biz de…”

 

Kampanyanın ana sloganı ise: “Hepimiz bilim kurgu hayranıyız.”

Ana slogan, bilim kurgunun aslında hayatın içinde olduğuna ve hayal gücüyle beslendiğine vurgu yapıyor. Çünkü bilim kurgu hayranı olanlar bilirler ki, gece yolda yürümek ya da biraz uğultulu esen rüzgar, bir anda anlık eylemlerden olmaktan çıkarak heyecanlı bir maceraya dönüşebilir. Bilim kurgu, hayranı olan herkesin hayatına sızar ve her şey onlar için bir gizeme dönüşür. Kampanyayı hazırlayan Fransa merkezli ajans BETC Paris’ten kreatif direktör Stephane Xiberras diyor ki: “ Bazen kötü bir bilim kurgu filmi içinde yaşıyor gibi hissederiz, işte öyle zamanlarda haberleri izlemektense SYFY izlemek çok daha iyi!”

Prodüksüyonunu Standard ’ın (Iconoclast) üstendiği kampanya, 20’nin üzerinde televizyon kanalında yayınlanıyor.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Down Sendromlu Çocuklara ve Ailelerine Söylenmemesi Gereken Söz Dedeman Hotels & Resort International Web Sitesi Yenilendi! →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.