157 Yeni Emoji Geliyor!

157 Yeni Emoji Geliyor!

Mesajlaşma sırasında duygu ve düşüncelerimizi kısa ve etkili bir şekilde ifade etmemizi sağlayan emojilerin arasına yenileri katılıyor.

‘Modern çağın hiyeroglifleri’ diyebileceğimiz emojilerin sayısı gittikçe artıyor. 2.666 emoji bulunan Unicode emoji 11.0 setine 157 tane yeni emoji eklendi. Henüz bu emojilerin Apple, Google, Microsoft gibi markalara ait çizimlerini görmedik fakat Emojipedia, yeni emojilerin neye benzeyeceği hakkında ipucu vermek için örnek emojilerin yer aldığı bir video yayınladı.

2018 emojileri arasında farklı cilt ve saç renklerinden, kangurulara, deney tüplerinden, oyuncak ayıya kadar pek çok yeni emoji yer alıyor. Yeni yüz ifadeleri arasında ise ‘Yalvaran Surat’, ‘Parti Suratı’, ‘Sarhoş Surat’, ‘Sıcaklamış Surat’, ‘Üşümüş Surat’ gibi emojiler bulunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← iOS 11.3 Güncellemesiyle Gelecek Olan Yenilikler Fuarcılık Dünyasının Dev İsmi Diverseffect İle Anlaştı! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.